ÇORUM TİME

CHP’Lİ VEKİLLER ÜRETİCİLERLE BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri, Çorum’da tarım ve hayvancılık sektörünün sorunlarını masaya yatırarak, iklim değişikliği, sel, dolu ve şiddetli yağış nedeniyle ürünleri hasar gören çiftçilerin sorunlarını yerinde inceledi.

CHP’Lİ VEKİLLER ÜRETİCİLERLE BULUŞTU
2.935
14 Haziran 2020 - 21:55

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum‘daki çiftçi ve tarım tesislerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Ziyaretlere CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz de katıldı. Kent merkezi ve Sungurlu ilçesindeki çiftçileri dinleyen CHP heyeti, son zamanlarda Türkiye’de 46 ilde ani iklim değişikliği, sel, dolu, fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle ciddi anlamda hasarlar oluştuğunu, bu hasarları tespit etmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından milletvekillerinin illere gönderildiğini ifade ettiler. CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, kendilerinin de Çorum’da ki üreticilerle görüşmek üzere görev aldıklarını, sorunları ve çözüm önerilerini rapor halinde parti genel merkezine sunacaklarını söyledi.

Çorum’da çok fazla zarar yok!

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu; “Çorum’da ziyaret ettiğimiz yerlerde çok fazla bir zarar olmadığını öğrendik. Bu bizim için sevindirici bir olay. Çorum’u, tarım ve ekonomisini, sosyal kültürel hayatını yakından görme imkanımız oldu” diye konuştu. Afyon Milletvekili Burcu Köksal ise Mayıs ayında yaşanan doğal afet ve felaketlerin yanı sıra üretici sorunlarını yerinde tespit etmek amacıyla Çorum’a geldiklerini, sorunların çözümü için neler yapılabileceğini ortaya koyacaklarını dile getirerek, her zaman çiftçinin, üreticinin yanında olduklarını vurguladı.

Sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve üreticiler ise devletin üreticiyi korumasını ve üreticinin yanında olmasını isteyerek, destek miktarlarının artırılmasını, ürün planlaması yapılmasını, havza bazlı destek sağlanmasını, girdi maliyetlerinin düşürülmesini, çiftçi borçlarının ertelenmesini ve yapılandırılmasını, hayvancılıkta ıslaha önem verilmesini, zincir marketlerin faaliyetlerine düzenleme getirilmesini, sulu tarıma geçişin sağlanmasını, Kızılırmak suyunun Çorum çiftçisi ile buluşturulmasını, tarım ve hayvancılık alanında üretim yapan küçük aile işletmelerinde eşlere Bağ-Kur prim desteği verilmesini, kadınların desteklenmesini, ÇKS sorunlarının çözümünü talep ettiler.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ise tüm sorunların CHP iktidarı ile birlikte çözüme kavuşturulacağını vurgulayarak, Kızılırmak suyunun bir proje ile Çorum’a getirilmesi için gereken tüm çabayı göstereceğini bildirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin