mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

ÇORUM TİME

ÇİMENTO FABRİKASI YIKILACAK!

Çorum Belediyesi tarafından yaklaşık 100 milyon TL bedelle satın alınan Çimento Fabrikası ve arazisine yeni bir şehir kurulacak.

ÇİMENTO FABRİKASI YIKILACAK!
2.572
09 Şubat 2021 - 20:36

Çorum Belediyesi, kentte üretimini durduran Brezilya merkezli Votorantim Cimentos’un fabrika arazisini yaklaşık 100 milyon TL bedelle satın aldı. Bir milyon 384 bin metrekarelik alanın tapu devri törenle yapılırken Çorum Belediyesi bölgeyi konuta açarak yeni bir şehir inşa etmeyi planlıyor. Çimento Fabrikasını şirket kendisi yıkayarak enkazını da kaldıracak. 1957 yılında Çorum’un ilk büyük sanayi tesisi olarak kurulan çimento fabrikası, ekonomik ömrünü tamamladığı gerekçesiyle 2017 yılında faaliyetlerini durdurmuştu. Brezilya merkezli Votorantim Cimentos, Çorum’daki fabrikasını yenilemek yerine üretimi durdurma kararı aldı. Aynı şirket, Çorum’un benzeri Sivas’taki fabrikasını ise 140 milyon Avro yatırımla yenileyerek üretim ve istihdam kapasitesini artırdı. 140 milyon Avro tutarındaki bu yatırım, aynı zamanda bugüne kadar Sivas iline yapılan en büyük sınai yatırım oldu. Sivas’taki yeni fabrikada taşeronlarla birlikte istihdam sayısı 250’ye çıktı.

ÖNEMLİ İSTİHDAM KAPISIYDI

Çorum Çimento Fabrikası, kentte istihdam açısından önemli bir üretim tesisi olarak yer alıyordu. Fabrikanın üretimini durdurması sonucu yaklaşık 150 çalışan işsiz kaldı.

TAPU DEVİR TÖRENİ YAPILDI

Çimento Fabrikası arazisi, düzenlenen tapu devir-teslim teslim töreniyle Çorum Belediyesine devredildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğünde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, şehrin menfaatine, gelişimine hizmet edecek olan her türlü düşünceye açık olduklarını açıkladı. Başkan Aşgın, Çimento Fabrikası’nın belediyeye devriyle birlikte bir hayalin gerçeğe dönüştüğü anı yaşadıklarını belirtti.

ARSA ELEŞTİRİLERİNE CEVAP

Törende arsa satışları üzerinden belediyeye yönelik eleştirilere de cevap veren Aşgın, “Göreve başladığımız günden bugüne kadar Çimento Fabrikası hariç kaç metrekare arsa sattık, kaç metrekare arsa aldık. 2019 yılı Mart ayından bugüne 143 bin 142 metrekare arsa satarken, 157 bin metrekare arsa kamulaştırırmışız. Çimento Fabrikamızı dahi saymasak kamulaştırdığımız, belediyeye tapusunu kazandırdığımız arsamız 157 bin metrekare, sattığımız 143 bin metrekare. Çimento Fabrikası arazimiz bir milyon 384 bin metrekare. Bu arsayı da dahil ettiğimizde 2019 yılından bugüne kadar toplam belediyemize kazandırdığımız arsamız 1 milyon 398 bin 500s metrekare. Bu ölçekte dünyada devletler var. Önemli bir işe işbirliği içerisinde hep birlikte imza atmış olduk. Bu muazzam arazi 32 tapudan oluşuyor. 32 tapumuzu da artık Çorum Belediyesi, Çorumlular yazıyor. Bu başarıda samimiyet var. Gayret var. Tevazu var. Vefa var. Kamunun, milletin belediyeye sahip çıkması var” dedi.

HER TÜRLÜ ÖNERİYE AÇIĞIZ

Şehrin gelişimi bakımından önemli bir yere sahip olan Çimento Fabrikası’nın arazisiyle ilgili her kesimin görüş ve önerilerine açık olduklarını vurgulayan Başkan Aşgın, “Buranın bir metrekaresiyle ilgili şuanda net bir tasarrufumuz yok. Şehrin bütün kesimlerini davet ediyoruz. Mimarlar Odası’ndan, Mühendisler Odasına kadar herkese çağrıda bulunuyoruz. Kimin ne düşüncesi varsa bizimle paylaşsın. Ortak akılla hareket edeceğiz. Kısa sürede planını, projesini hep beraber ortaya çıkarcağız. Burası şehrin gelişimi bakımından çok önemli bir yer. Şehrin menfaatine, gelişimine hizmet edecek şekilde düşüncelere açığız. Belediyemiz büyük fedakarlıklar yaparak burayı aldı. Belediyemize finans yönünde katkısı düşünülecek şekilde tüm düşüncelere projelere açığız” ifadelerini kullandı.

konulu porno
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Fuat akagündüz 10 Şubat 2021 / 21:32

Geldığin gibi gideceksin ama yazik bu şehre 5 yili daha gitti

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin