ÇORUM TİME

ÇORUM AK OCAKLAR, ÇİN ZULMÜNÜ KINADI

ÇORUM AK OCAKLAR, ÇİN ZULMÜNÜ KINADI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
02 Temmuz 2015 - 13:32

Son Güncelleme: 2 Temmuz 2015 13:32 AAA1Ak Ocaklar Şube Başkanı Arslan Bolat, Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine yaşattığı zulme tepki gösterdi.
Dünya Müslümanlarına çağrıda öz vatanında özgürce yaşama hakkı elinden alınan Müslüman Uygur Türklerine sahip çıkma çağrısında bulunan Bolat, yaptığı açıklamada şöyle dedi:  “Allah’ın Resulü, Peygamber Efendimiz ‘Müslümanlar birbirinin kardeşidir’ buyurmaktadır. Tüm dünya Müslümanlarına sesleniyoruz.
Öz vatanında özgürce yaşama hakkı elinden alınan Müslüman Uygur Türkü kardeşlerimize sahip çıkmalıyız.
Komünist, Katil Çin Hükümeti Doğu Türkistan üzerinde yaşayan kardeşlerimizin dini özgürlüklerini ellerinden almaktadır. Evrensel hukuku çiğnemektedir. İnsanın en tabi haklarından biri olan inanç özgürlüğüne kurşun sıkmaktadır.
Komünist Çin Hükümeti, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Doğu Türkistan’da namaz kılmayı yasaklamıştır. Başörtüsü takan Uygur kadınlarının hükümete karşı gelmiş sayılacağını ilan etmiştir. 14 ile 18 yaşındaki kızlara zorla uyuşturucu,tecavüz,zulüm yapılmaktadır.Müslüman kızlarımız daha sonra Çin’de ve diğer ülkelerde köle gibi kullanılıp, genelevlere peşkeş çekilmektedir. Katil Çin Hükümeti aldığı bu kararla alenen İslam’a, Müslüman Türk kardeşlerimize karşı savaş açmıştır. Uygur Türklerinin, kardeşlerimizin yanındayız ve haklı davalarının savunucusuyuz. Müslüman kardeşlerimizin, Çin mezalimi altında yok olmasına göz yummanın, bu çığlığı duymamanın vebali olduğu biliyor ve haykırıyoruz. ‘Müslümanlar Kardeştir. Çin’de verilen hak ile batılın mücadelesinde; elbette sorumluluk almak zorundayız..
Bizler ecdadı fatihin torunları olarak ,ata topraklarımıza, ata köklerimize ve Altay, Uygur ve tüm Türkistan’a sahip çıkmalıyız, dualar etmeliyiz, sesimizi duyurmalıyız.. Nerede Birleşmiş Milletler, nerede NATO, İnsan Hakları ,Herkesi bu zulme kayıtsız kalmamaya davet ediyoruz.
Tüm Türk devletlerini bu konuda bir ortak politika belirlemeye davet ediyoruz.Bu konuda bir şeyler yapmak için yeterli zaman kalmadığını ve bir şekilde Allah rızası için harekete geçilmesini arz ediyoruz..
Şu mübarek Ramazan ayının suyu yüzü hürmetine bir yardım eli olmak ve çalışmalar yapmak soydaşlarımıza ve din kardeşlerimize destek olmak zorundayız…
Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır. Komünist Çin’i kınıyoruz.”
Bolat, açıklama metnini şu dörtlükle tamamladı:
Konuşsana Müslüman, sesin neden duyulmuyor?
Yoksa Türkmen, Türk diye, ümmetten mi sayılmıyor?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ