ÇORUM TİME

ÇORUM BELEDİYESİ İDDİALARI YALANLADI

ÇORUM BELEDİYESİ İDDİALARI YALANLADI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
24 Ocak 2014 - 21:14

Son Güncelleme: 24 Ocak 2014 21:18 AW000858Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile MHP Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan arasında yeni itfaiye aracı konusundaki polemik devam ediyor. Daşdan’ın “Külcü, halkı kandırıyor” iddiasına Belediye Basın Bürosu’ndan cevap geldi.
Ercan Daşdan’ın kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini ileri süren Çorum Belediyesi, “Sayın Ercan Daşdan’ın söylediği gibi mafsallı 44 metrelik itfaiye aracı bölgenin hiçbir ilinde bulunmamaktadır. Sayın Daşdan konunun yabancısı olduğu için anlamamış olabilir. Ancak kendisi aramasa dahi birisine sordursa idi ne demek istediğimizi açıklar ve kendilerine gerekli bilgileri iletirdik” şeklinde açıklamada bulundu.
Belediye Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklama şu şekilde:
“MHP Belediye Başkan adayı Sayın Ercan Daşdan yaptığı basın açıklamasında “Of Belediyesi ve Fatsa Belediyesi’nin 44 metrelik itfaiye araçlarına sahip olduğunu iddia etmiştir. Hal böyle olmasına rağmen bölgenin en büyük aracı AW000858şekline kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğimiz ve halkımızı aldattığımız iddia edilmektedir.
Sayın Ercan Daşdan’ın söylediği gibi mafsallı 44 metrelik itfaiye aracı bölgenin hiçbir ilinde bulunmamaktadır. Sayın Daşdan konunun yabancısı olduğu için anlamamış olabilir. Ancak kendisi aramasa dahi birisine sordursa idi ne demek istediğimizi açıklar ve kendilerine gerekli bilgileri iletirdik.
42 metrelik ve merdiven ucu 4.7 metre mafsal özelliği Çorum’un hizmetine gururla sunduğumuz araç modeline mahsustur. Mafsal 75 derecelik eğimle çalışma özelliğini ifade etmektedir. Bu özelliği ile normal yollardan girilme imkânı olmayan bina içi, çatı inişi gibi yerlere ulaşabileceğiz. Hatta 7 metre derinlikte kuyu içi çalışma da yapılabilecek. Ayrıca belediyemizin sahip olduğu yeni aracın; kırma sistemi, asansörü ve dijital kontrol için kamera sistemi gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır.
AW000858Söylediğimiz hiçbir sözde halkımızı yanıltmak gibi bir tutum içinde olmadık, olmayız. Kaldı ki yanlış bilgi diye takdim olunan hususların hiçbirisi aracın özelliği ile de ilgili değildir. Sadece bölgedeki tek araç olup olmadığı ile ilgilidir. Özet olarak bilinmelidir ki hizmete sunduğumuz araç, sahip olduğu özellikler itibariyle bölgenin tek aracıdır.
Aracımızın alım kararı 2013 yılı başında gerçekleşmiş ve bütçede ödenek ayrılmıştır. 7 ay önce ihalesi yapılmış ve teslimat yılbaşında gerçekleşmiştir.
Bu gerçek ortadayken seçim yatırımı gibi sunulması da en azından bir haksızlık olmuştur. 5 yıldır belediyemizce yapılan yatırımlar, bir seçim yatırımı yapmayı gerektirmeyecek kadar tatminkârdır. Kaldı ki halkımız da zaten seçime yatırım yapanlarla şehre yatırım yapanları ayıracak kadar basiret sahibidir.
Sayın Ercan Daşdan’ın Belediyemizin, dolayısıyla Çorum’un böyle bir araca sahip olmasından bir Çorumlu olarak gurur duyacağını ve Sayın Başkanımızı tebrik edeceğini umardık. Of ve Fatsa belediyelerinin de varmış. OH be yakaladım gibi bir tutum içine girmesi de belediyemizce oldukça manidar bulunmuştur. Biz tüm Türkiye’nin en güzeline layık olduğunu düşünen ve herkesin en iyisine sahip olmasından memnuniyet duyanlardanız.
Ayrıca ‘halkımızı aldatıyor, kandırıyor’ ifadeleri nezaket sınırlarının dışında ifadeler olarak kabul edilmekle birlikte aynıyla karşılık verilmeyecektir. Çünkü büyüklerimiz , üslubu lisan aynıyla insan demişlerdir ki biz de böyle inanmaktayız.
Afiş asmak için alındı vb. ifadeleri de cevap vermeyi gerektirecek hususlar olarak görmüyoruz. Bunları Sayın Daşdan’ın siyasette yeniliğine, gençliğine ve belediye konularındaki tecrübesizliğine dayandırıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ