ÇORUM TİME

ÇORUM İŞ DÜNYASI TEDİRGİN

ÇORUM İŞ DÜNYASI TEDİRGİN
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
10 Mart 2014 - 21:19

Son Güncelleme: 10 Mart 2014 21:19 AW030567

AW030567Hitit Sanayici ve İş Adamları Derneği (HİTİTSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
HİTİTSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Benli, iktidarıyla, muhalefetiyle, iş dünyasıyla, çalışanıyla herkesin aynı gemide olduğunu belirterek, iş dünyasının temsilcileri olarak mevcut durumdan rahatsız olduklarını söyledi.
Mevcut çekişmelerden belli bir tarafın kazanmadığını yada yalnızca belli bir tarafın kaybetmediğini, topyekun bütün ülkenin kaybetmekte olduğunu ifade eden Benli, “Bizler, ticaret yapıyoruz. Ekonomik gidişattan olumlu yada olumsuz anlamda doğrudan etkilenen kesim olarak ülkenin içinde bulunduğu durumdan rahatsızlığımızı ifade etmek isterim” dedi.
Dershanelerin kapatılması kararını da değerlendiren Benli, “Dershaneleri kapatılmak yerine, özel okulları teşvik ederek, yatırımını cazip hale getirilerek kapatılmalıdır. Özel okullar bu şekilde teşvik edilirse, dershaneye talep zaten düşer ve kendiliğinden kapanır” şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal da, iş dünyasının önünü görmek istediğini, yatırımların buna göre şekillendirildiğini ifade etti.
Dershanelerin kapatılması konusunda yasaklamak yerine teşvik etme fikrinin mantıklı olduğunu ifade eden Başaranhıncal, “Bir sektörü yasa ile kapatmak, bir çok mağduriyetlere neden olacaktır. Ancak dershaneler yerine düşünülen özel okulların teşvik edilmesi, bu yönde bir arz-talep dengesi kurulması doğru bir yöntem olacaktır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ