mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

ÇORUM TİME

ÇORUM ADALETSİZLİĞE UĞRADI!

Gelecek Partisi Etik Kurul Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu yazılı bir açıklama yaparak, Çorum’un ekonomik adaletsizliğe uğrayan bir şehir olduğunu ifade etti.

ÇORUM ADALETSİZLİĞE UĞRADI!
4.324
02 Şubat 2021 - 12:16

Gelecek Partisi Etik Kurul Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu yazılı bir açıklama yaparak, Çorum’un ekonomik adaletsizliğe uğrayan bir şehir olduğunu ifade etti. Bekiroğlu; ”Bir şehir ithalat ihracat dengesinde bu kadar uçuruma rağmen Türkiye de sıralamada 19. İl ve Gayrisafi Milli Hasıla verilerine göre 56. İl olmasında iktisadi manada ters orantı vardır” dedi.

İşte Av. Rumi Bekiroğlu’nun o açıklaması;

Gelir Adaleti: Sosyo – Ekonomik düzenin ahlaki temelidir. Bir şehrin ekonomik adaletsizliğe örnek verilmesi istense, üzülerek güzel şehrim Çorum derim. Maalesef TUİK verilerine göre şehrimde 2020 yılında 2.647.194 Dolar ithalat, 909.374 dolar ihracat yapılarak ithalat-ihracat uçurumu oluşmuş. Türkiye de 19. İl olmuşuz. Peki bu halkımıza yansımış mı? 5.800dolar olan Gayrisafi Milli Hasıla verilerine göre kişi başı gelirimiz 5.562 dolara düşerek Türkiye de 56. İl olmuşuz . Bu gelir adaletindeki dengesizlik şehrimde esnafın, işçinin, çiftçinin daha fazla ezilmesine mağduriyetine yol açmaktadır . Bu konu şehrin idarecileri tarafından ivedilikle gündeme alınmalıdır. Bir şehir ithalat – ihracat dengesinde bu kadar uçuruma rağmen Türkiye de sıralamada 19. İl ve GSMH göre 56. İl olmasında iktisadi manada ters orantı vardır. Ekonomi alanında verimliliği ve etkinliği arttıracak, gelir dağılımında adaleti sağlayarak sürdürülebilir kalkınma, başlıca hedefimiz olmalıdır. Yoksullukla mücadele, insanoğluna yakışır bir hayatın sağlanması, toplumsal barışın sağlanması, sosyal devlet ilkesinin bir gereğidir. Aksi halde gelirin adil ve dengeli bir biçimde bölüşülmemesi adalete ve toplumsal barışa atılmış bir dinamit olacaktır. Saygılarımla Gelecek Partisi Etik Kurul Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Arslan 3 Şubat 2021 / 13:10

Sayın bekiroğlu. Sen bu ilde ak partiden il başlanlığı yapmadın mı? Şimdi mi aklın başına geldi de böyle konuşuyorsun. Günaydınlar.

MİLLET 3 Şubat 2021 / 13:17

Vay be Bekir bey siz kovulmadan önce il başkanı idiniz ve bu gelir adaletsizliği hakkında ne gibi bir çalışma yaptınız da sizi dinlemediler? Öyle sağa boş gülücükler atmaktan başka bu şehir için bir proje sundu uz mu? Geçmişini inkar edenin Geleceği olmaz.

Okur 3 Şubat 2021 / 13:25

Bay romi ilbaşkanıyken her şey yolundaydı şimdi neyi paylaşamadınız.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin