mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

ÇORUM TİME

ÇORUM HAVAALANINA TAM DESTEK!

19. Dönem Çorum Milletvekili Arslan Adnan Türkoğlu, 27 yıl önce kendi vekilliği döneminde inşaatına başlanılan ve kendisinden sonra yarım bırakılan Çorum Havaalanı için tekrar kolları sıvadı. Türkoğlu, Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve Ahlatcı Holding katkılarıyla yapılması planlanan havaalanı için tüm mimarlık ve mühendislik çalışmalarını ücretsiz üstlenmeye hazır olduğunu açıkladı.

ÇORUM HAVAALANINA TAM DESTEK!
1.125
23 Şubat 2021 - 17:10

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Çorum ziyaretine Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın havaalanı teklifi damgasını vurdu. Ahlatcı, Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve Ahlatcı Holding işbirliğiyle Çorum’a yap, işlet, devret modeliyle havaalanı kazandırılabileceğini duyurdu. Ahlatcı’nın teklifine Ulaştırma Bakanı sıcak bakarken gözler Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin vereceği desteğe çevrildi.

GEREKİRSE ŞANTİYE ŞEFİ OLURUM

19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu da sosyal medya üzerinden havaalanı çalışmasına destek verdi. Türkoğlu, “Bende tüm mimarlık ve mühendislik ücretlerini hiçbir ücret almadan yapacağım ve yaptırmaya çalışacağım. Çorbada tuzumuz olur” dedi. Türkoğlu, daha öncede “Havaalanı inşaatında başından sonuna kadar mimar olarak, şantiye şefliği görevini hiçbir ücret almadan bedava yapmaya hazır olduğuma söz veriyorum. Yeter ki yapılsın” demişti.

TÜRKOĞLU GİTTİ, İNŞAAT DURDU

Çorum’da 1994 yılında yapımına başlanan Çorum Havaalanı İnşaatı, dönemin Çorum Milletvekili Arslan Adnan Türkoğlu tarafından yatırım programına aldırılmıştı. Türkoğlu, havaalanı inşaatı ile birlikte Çorum Polis Okulunun da temelini attırarak yapım çalışmasını başlatmıştı. Türkoğlu’nun vekilliğinden sonra yatırımları devam ettiren olmayınca hem havaalanı, hem de polis okulu inşaatı yarım bırakılarak kaderine terk edildi.

ESERLERİNİ ÇORUMLU UNUTMADI

Çorum’a bugüne kadar gelen en büyük devlet yatırımı olma özelliğine sahip Obruk Barajı Hidroelektrik Santrali (HES) Projesi dâhil pek çok yatırımın ilimize kazandırılmasında önemli bir rolü bulunan 19. Dönem Çorum Milletvekili Mimar Adnan Türkoğlu’nun ismi halen günümüzde sıkça konuşuluyor. Kent merkezindeki hemen hemen bütün okullar, liseler ve kamu binalarında ‘Adnan Türkoğlu’ imzası bulunurken, ilçelerdeki yatırımlarda da ciddi anlamda Türkoğlu’nun etkisi olduğu görülüyor. Milletvekilliği döneminde aynı zamanda TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi olan Adnan Türkoğlu, Türkiye geneli yatırım kararlarının çıktığı komisyonda aktif bir görev alarak Çorum’a birçok yatırımın gelmesini sağlarken tren yolu ve havaalanı gibi önemli konularda da yaptığı girişimlerle hafızalardaki yerini koruyor.

DÖRT YILDA BÜYÜK İŞLER YAPTI

1991–1995 yılları arasında 4 yıl süre ile Çorum Milletvekilliği yapan Adnan Türkoğlu, o dönem Plan ve Bütçe Komisyonuna tek imzalı yüzlerce dilekçe verdi. Türkoğlu’nun verdiği dilekçeler, Çorum merkez başta olmak üzere ilçelere, beldelere ve köylere ‘devlet yatırımı’ olarak geri döndü. Çorum’a, eğitim, sağlık, ulaştırma, tarım, maliye, adalet, turizm, kültür, karayolları ve ulaştırma gibi alanlarda yüzlerce yatırım kazandırıldı.

HAVAALANI İÇİNDE ÇOK UĞRAŞTI

Milletvekilliği döneminde Çorum’a havaalanı ve tren yolu kazandırılması konusunda da büyük gayretler gösteren Mimar Adnan Türkoğlu, o yıllar; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na verdiği tek imzalı dilekçelerle Çorum’da havaalanı inşaatının biran önce başlaması ve Çankırı-Çorum-Amasya tren yolu tatbikat projelerinin tamamlanması ve güzergâh tespitinin yapılmasını istedi. Ancak, havaalanı inşaatı için çalışma başlatan Türkoğlu, milletvekilliğinden ayrılınca projeyi başka takip eden olmadı.

AÇILIŞI YAPILAN YERLER ESERİYDİ

AK Parti’nin 20 yıllık iktidarı sırasında Çorum’da hizmete açılan pek çok yatırımında aslında Adnan Türkoğlu tarafından yıllar önce Plan ve Bütçe Komisyonu aracılığıyla yatırım programına aldırılarak Çorum’a kazandırıldığı görülüyor. “Çorum için ne yapılsa azdır” başlığıyla “4 yılda benim yapabildiklerim” konulu bir kitap yazan Mimar Adnan Türkoğlu, kitabında; Çorum’a kazandırdığı yatırımları belgeleri ile birlikte ortaya koyuyor. Çorum’a, Türkoğlu aracılığıyla yapılan yatırımlar içerisinde Obruk Barajı Hidroelektrik Santrali (HES) Projesi dikkat çekerken, yine AK Parti tarafından açılışları yapılan Çorum merkez Hatap Barajı ve Alaca Koçhisar Baraj inşaatlarının da ilk kez Adnan Türkoğlu tarafından yatırım programına alınarak inşaat çalışmalarına başlandığı ifade ediliyor. Yine Hükümet tarafından geçtiğimiz yıllarda açılışı yapılan Olimpik Yüzme Havuz, Gençlik Eğitim Merkezi ve yeni Adliye Sarayı da Adnan Türkoğlu tarafından Çorum’a kazandırılan eserler olarak öne çıkıyor.

ÇORUM’A BİRÇOK OKUL KAZANDIRDI

19. Dönem Çorum Milletvekili Mimar Adnan Türkoğlu’nun 4 yıl gibi kısa süren milletvekilliği döneminde Çorum’a kazandırdığı yatırımlar içerisinde okullarda çok önemli bir yer tutuyor. Türkoğlu, milletvekilliği döneminde Çorum’a 3 adet süper lise kazandırırken, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Anadolu Kız Meslek Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Anadolu İletişim Meslek Lisesi, Fen Lisesi ve Anadolu Ticaret Lisesi’ni de Çorumlu öğrencilerin hizmetine sunmayı başardı. Türkoğlu, ayrıca; 500 kişilik Polis Okulu inşaatı, 200 kişilik Erkek Yetiştirme Yurdu inşaatı, Ortopedik Özürlüler Okulu inşaatı ile bugün Hitit Üniversitesi’nce Rektörlük Binası olarak kullanılan 2. Endüstri Meslek Lisesini de Çorum’a kazandırdı. Adnan Türkoğlu’nun Çorum’a kazandığı eğitim yatırımları içerisinde 3 adette 500’er kişilik Yatılı Bölge Okulu bulunuyor.

4 YILDA YAPTIKLARI BİR ÖMRE BEDEL

Çorum merkeze 4 yıllık (1991–1995) milletvekilliği sürecinde yüzlerce yatırım getiren 19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu, eğitimden sağlığa, ulaşımdan turizme kadar çok önemli eserleri Çorum’a kazandırdı. İşte Türkoğlu’nun 4 yıllık milletvekilliği sırasında Çorum’a kazandırdıkları ve yapılması için Plan ve Bütçe Komisyonu’na verdiği teklifler:

SAĞLIK

Çorum Verem Savaş Dispanseri ve İl Sağlık Müdürlüğü binası, Sağlık Eğitim Merkezi, Ana Çocuk Sağlığı Binası, Halk Sağlığı Laboratuarı Binası, Devlet Hastanesi 250 yatak ilave bina inşaatı, 100 yatak Tranvatoloji ve Trafik Hastanesi bina inşaatı, Rehabilitasyon Merkezi bina inşaatı, Devlet Hastanesi hemşire lojmanı inşaatı.

MİLLİ EĞİTİM

3 adet süper lise. İl Milli Eğitim Binası inşaatı, Anadolu Fen Lisesi inşaatı, Anadolu Teknik Lisesi inşaatı, 2. Endüstri Meslek Lisesi inşaatı, Mahalli İdareler Meslek Lisesi inşaatı, Sekreterlik Meslek Lisesi inşaatı, Basın Yayın Meslek Lisesi inşaatı, Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatı, Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Olgunlaşma Enstitüsü inşaatı, Kınık Köyü İlköğretim Bölge Okulu inşaatı, 1 adet normal lise inşaatı, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi inşaatı, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi inşaatı, İşitme Engelliler Okulu inşaatı, Ortopedik Özürlüler Okulu inşaatı, 200 kişilik Erkek Yetiştirme Yurdu inşaatı, 500 kişilik Polis Okulu inşaatı.

BEDEN TERBİYESİ

Şehir Stadı ek tribün yapılması, Çorum merkeze 2. Spor Salonu inşaatı, Sporcu Gençlik Eğitim Merkezi inşaatı, Sporcu Sağlık Merkezi inşaatı.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

İlahiyat Fakültesi inşaatı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi inşaatı, Veteriner Fakültesi inşaatı, Sağlık Meslek Yüksekokulu inşaatı, 1000 kişilik Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu inşaatı.

ADALET BAKANLIĞI

Çorum merkez E tipi 500 kişilik cezaevi inşaatı, Çorum merkez Yeni Adliye Bina inşaatı.

MALİYE BAKANLIĞI

Yeni Hükümet Konağı inşaatı, yeni vali lojmanı inşaatı, Çorum merkeze 1. sınıf Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü inşaatı.

TARIM BAKANLIĞI

Çorum merkeze 10 bin tonluk Buğday Silosu inşaatı, Çorum merkeze Hayvan Hastalıkları Tedavi Teşhis Laboratuarı inşaatı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Çorum merkeze İl Müftülük binası ve lojman inşaatı.

ORMAN BAKANLIĞI

Çatak Kayak Eğitim Merkezi inşaatı, Hasan Zahir Milli Parklar ve Dinlenme Tesisi inşaatı, Çorum merkeze yeni Orman Müdürlüğü inşaatı.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre Yolu İskilip, Osmancık, Binevler ve Çimento kavşakları sinyalizasyon şebekeleri yapılması. Çorum-Alaca yol ayrımına kadar çift şeritli yol yapılması. Kırk Dilim yolunun onarım inşaatı.

DEVLET SU İŞLERİ

Çorum merkez Melihgazi Deresi ıslah inşaatı, Çorum merkez Yürükevler Deresi ıslah inşaatı, Çorum merkez Hatap Barajı ihalesi inşaatı, Obruk Barajı inşaatı, Alaca Koçhisar Barajı inşaatı.

TEDAŞ

Çevre Yolu ışıklandırma ve aydınlatma yapılması.

KÜLTÜR BAKANLIĞI

Kütüphane inşaatı. (Ulukavak)

TURİZM BAKANLIĞI

Çorum Kalesi içerisindeki binaların restorasyonu, kapalı müze, otel-motel, lokanta ve kafeterya tesisleri yapılması.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI

Çorum Havaalanı inşaatı, Çankırı-Çorum-Amasya tren yolu tatbikat projeleri tamamlanması ve güzergâh tespitinin yapılması.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Murat ÇERKEZ 23 Şubat 2021 / 20:52 Cevapla

Bu memleket’e çivi çakandan ALLAH razı olsun.emeğiniz büyük sayın türkoğlu

Abdullah Yılmaz 24 Şubat 2021 / 23:32 Cevapla

1976 yılında üniversite egitimi için memleketimdèn ayrıldım.Mühendislik egitiminden sonra Türkiyede bir çok gıda firmasının yöneticiliği ve kuruluşunu yaptım.Şu anda anahtar teslimi gıda tesisleri kurulumu yapan şirketin sahibiyim.Bu yazıyı Abidjan-fildişi ülkesinden Degerli büyügümüz Adnan Türkoglu abimizin yaptıgı hizmetleri okuyunca çok etkilenip yazmak istedim.Böyle degerli bir agabeyimizin hala memleketine bir şeyler daha kazandırmak için hiç bir karşılık beklemeden çabalaması karşısında önünďe saygı ile egilir ,ellerinizden öperim.Rabbim sizin gibi insanlara saglık nasip etsin başımızdan eksik etmesin.Memleketimize yaptıgınız hizmetletleri bakınca benim gibi memleketinden ayrılan kişilerin Çorum için birşeyler yapma zamanını geldiğini hatırlatdıgınız için ayrıca teşekkürü bit borç bilirim. Abdullah Yılmaz