ÇORUM TİME

ÇORUM HAYVAN PAZARINDA KURBAN HAREKETLİLİĞİ

ÇORUM HAYVAN PAZARINDA KURBAN HAREKETLİLİĞİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
23 Eylül 2013 - 20:58

Son Güncelleme: 23 Eylül 2013 20:59 KURBAN Bayramı’na sayılı günler kala Çorum’daki hayvan pazarlarında hareketlilik başladı…

hayvan pazarıYaklaşan Kurban Bayramı öncesi Çorum hayvan pazarında kurbanlık satıcıları yerlerini aldı. Kimi henüz siftah yapmazken, bazıları ise 6-7 hayvan satarak yol masrafını şimdiden çıkardı. Doğu illerinden birçok kurbanlık satıcısının geldiği Çorum hayvan pazarında fiyatlar ise alıcıları memnun ediyor. Hayvan pazarında her bütçeye göre kurbanlık bulunabiliyor. Hayvan pazarında piyasayı değerlendiren kurbanlık satıcıları, alıcılar gibi fiyatlardan memnun değil. 20 yıldır Çorum hayvan pazarına geldiğini söyleyen bir kurbanlık satıcısı “Bu yıl 22 hayvan getirdim. Bir haftadır buradayız, şu anda daha bir tane sattım. Geçen yıl elimde hiç kalmamıştı. Bu sene de beklentimiz belli değil. Büyükbaş hayvanların fiyatları 3 bin TL’den başlıyor, artarak devam ediyor. Elimizde 5 bin TL’ye kadar kurbanlık var” dedi.
HAYVAN PAZARINDA DENETİMLER ARTTI
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, hayvan pazarlarındaki denetimlerini artırdı. Kurban bayramı öncesi hayvan hareketlerinde yaşanan artışı göz önünde bulunduran Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, çiftçilerin aylardır besledikleri kurbanlıkları bayram öncesi satmak üzere pazara geldiklerini, Müdürlük olarak herhangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli önlemleri aldıklarını kaydettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ