ÇORUM TİME

VALİLİKTE 2 İSİM GÖREVDEN ALINDI

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen FETÖ soruşturması kapsamında Çorum Valiliği Hukuk Müşavirleri Hacı Asım Akgül ve Yavuz Akyol görevden alındı.

VALİLİKTE 2 İSİM GÖREVDEN ALINDI
4.797
15 Eylül 2020 - 20:32

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen FETÖ soruşturması kapsamında çok sayıda ilde vali yardımcısı, hukuk müşaviri ve ilçelerde kaymakamlar görevden alınırken Çorum’da da Çorum Valiliği Hukuk Müşavirleri Hacı Asım Akgül ve Yavuz Akyol’un görevden alındığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, 2015 yılında Van’ın Çatak İlçesinde kaymakam olarak göreve başlayan 1980 Yozgat doğumlu Hacı Asım Akgül, 2018 yılındaki İçişleri Bakanlığının son kararnamesi ile Çorum Merkez Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine getirilmişti. Hacı Asım Akgül, Çorum’da bir sürede Oğuzlar Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştı.

İKİ İSİMDE ÇORUM’DAN AYRILDI

Yozgat Aydıncık Kaymakamı iken 2018 yılındaki İçişleri Bakanlığının son kararnamesi ile Çorum Merkez Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine getirilen Yavuz Akyol da görevden alınan bir diğer isim oldu. 1984 Manisa doğumlu Yavuz Akyol, daha öncede Giresun ili Güce ilçe kaymakamlığı ve Bolu ili Mengen ilçe kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştu. Çorum Valiliği Hukuk Müşavirleri Hacı Asım Akgül ve Yavuz Akyol’un görevden alınmalarının ardından Çorum’dan ayrıldıkları öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribotpaykwik satın al