ÇORUM TİME

KAÇAK KAZIYA 10 GÖZALTI GELDİ

KAÇAK KAZIYA 10 GÖZALTI GELDİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
16 Haziran 2015 - 18:25

Son Güncelleme: 19 Haziran 2015 11:01 jandarma tarihi eser operasyonu (1)

jandarma tarihi eser operasyonu (1)Çorum İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından, kaçak kazı yapan gruplara yönelik düzenlenen iki ayrı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı…

Edinilen bilgilere göre, bir istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, Ortaköy ilçesine bağlı Fındıklı köyünde bulunan 1. derece sit alanı içerisinde kaçak kazı yapıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri, bölgede bir grubun kaçak kazı yaptığını tespit etti. Kaçak kazı yapan grubu bir süre takip ettikten sonra operasyon düzenleyen jandarma ekipleri H.H.K., S.Ç., E.N., Ö.A., Ö.E., E.B., ve Y.A. adlı şahısları gözaltına alırken, kazıda kullanılan iş makinesi, çekici ile dedektöre el konuldu. Operasyonda ele geçirilen bir adet tabanca ile, 4 adet fişek de muhafaza altına alınırken, iş makinesi ve çekici ise yediemine teslim edildi.

AMASYA İLE ORTAK OPERASYON

Merkeze bağlı Ayvalı köyünde ise Çorum İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Amasya İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve İl Merkez Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri operasyonda ise Kaletepe mevkiinde kaçak kazı yaptıkları belirlenen F.D., İ.G. ve G.A. adlı şahıslar suçüstü yakalandı. Kazıda kullanılan 1 adet iş makinesi, kazma, kürek ve demir levyeye el konuldu. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ