ÇORUM TİME

Çorum’da 3 imam görevden alındı

Çorum’da tarihi Ulu Cami’de görevli baş imamla, iki müezzin, Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer tarafından görevlerinden alındı.

Çorum’da 3 imam görevden alındı
2.753
30 Eylül 2021 - 20:04

Çorum’un tarihi ve merkezi camilerinden Ulu Cami’de görev yapan Baş İmam Mustafa Gökmen ve müezzin Hasan Çakmak, aynı camide görevli bir başka müezzinle yaşadıkları bir tartışma sonucu İl Müftüsü Muharrem Biçer tarafından görevlerinden alındı. Kentteki başka camilere görevlendirilen baş imam ve müezzin için cami cemaati, yeniden görevlerine getirilmeleri için imza kampanyası başlattı.

İŞTE TARİHİ ULU CAMİ’DE YAŞANANLAR

Edinilen bilgiye göre, uzun yıllardır Ulu Cami’de görev yapan baş imam Mustafa Gökmen ile müezzin Hasan Çakmak hakkında aynı camide görevli bir başka müezzin Duran Yalçın, kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle şikayette bulundu. Çorum İl Müftülüğü de şikayet sonrası konuyla ilgili müfettiş görevlendirdi.

İL MÜFTÜSÜYLE ESKİDEN GELEN SORUN

Konya’da İl Müftü Yardımcısı iken bir süre önce Çorum’a İl Müftüsü olarak atanan Konyalı Muharrem Biçer’in müftü olmadan önce gittiği umrede dönemin Çorum Ulu Cami imamı Mustafa Gökmen’le tartıştığı ve ikilinin arasının uzun süredir serin olduğu öğrenildi. Biçer’in Çorum’a müftü olarak gelmesinden sonra ise Ulu Camii baş imamı Mustafa Gökmen ve müezzin Hasan Çakmak’ın cami cemaatiyle diyaloglarının iyi olmasından rahatsızlık duyduğu ve ikilinin buradan uzaklaştırılması için tartışmayı bahane ederek müfettiş görevlendirmesi yaptığı iddia edildi.

ULU CAMİ’YE YENİ BAŞ İMAM GETİRİLDİ

Görevden alınan Ulu Cami Baş İmamı Mustafa Gökmen Emre Cami’ne atanırken, Emre Cami İmamı Mustafa Karahan da Ulu Cami Baş İmamlığına getirildi. Görevden alınan diğer müezzinlerden Hasan Çakmak Hz. Ebubekir Camine, Duran Yalçın da Mevlana Camine gönderildi. Bu arada, cami cemaati, Mustafa Gökmen ve Hasan Çakmak’ın yeniden görevlerine getirilmesi için imza kampanyası başlattı. Toplanan imzalar Diyanet İşleri Başkanlığına gönderilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.