ÇORUM TİME

ÇORUM’DA BAŞKOMİSERİN LİSE ÖĞRENCİSİNE TECAVÜZ DAVASI

ÇORUM’DA BAŞKOMİSERİN LİSE ÖĞRENCİSİNE TECAVÜZ DAVASI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
08 Ekim 2013 - 19:09

Son Güncelleme: 27 Eylül 2021 12:02 ÇORUM tecavüz iddasıÇORUM’un İskilip İlçesi’nde 17 yaşındaki Lise 2. sınıf öğrencisi S.D’ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Başkomiser 39 yaşındaki Metin M. ile ilgili cumhuriyet savcısı mütalaasını sundu. Savcı sanığın 15 yılla yargılanmasını talep etti. İskilip İlçesi’nde 2011 yılında ortaya çıkan olayda, lise öğrencisi S.D. Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, kendisini rahatsız eden kişiler olduğunu söyleyip yardım istedi. Başkomiser Metin M. de genç kıza cep telefonu numarasını verip, “Seni rahatsız eden olursa beni bu numaradan arayabilirsin” diyerek S.D.’nin de numarasını aldı.
Evli ve 2 çocuk babası Metin M. bir süre sonra genç kızı arayarak, kendisini rahatsız eden olup olmadığını sordu. S.D. ile bu şekilde arkadaşlık kuran Metin M., kızı evine davet etti. Daha sonra da genç kızla cinsel ilişkiye girdi.

“TECAVÜZ ETMEDİM, KENDİ İSTEĞİYLE İLİŞKİYE GİRDİK”

S.D., yaşadıklarını İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek anlatarak başkomiserden şikayetçi oldu. S.D. ile kendi rızasıyla iki kez cinsel ilişkiye girdiğini öne süren Başkomiser Metin M.;şöyle savunma yaptı:
“Tek suçum 17 yaşında bir kızla, onun rızasıyla kendi evimde ilişkiye girmek oldu. Kendi nefsime yenildim. Aileme hatta mesleğime büyük zarar verdim. S.D.’ye tecavüz etmedim. Benim evime geldi. O günlerde eşim şehir dışındaki ailesinin yanında olduğu için yalnız yaşadığımı biliyordu. Kendi rızasıyla ilişkiye girdik. İlişki sonrası saçını taradı ve gitti. Aynı gün defalarca telefonla konuşup bana mesaj çekti. İnsan tecavüzcüsüne mesaj çeker mi ?”

“KORUYACAĞINI SANDIM, TECAVÜZ ETTİ”

Duruşmaya katılmayan ancak ilk celse ifade veren S.D. ise sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek şöyle dedi:
“Beni rahatsız edenler olduğu için kendisinden yardım istedim. Beni koruyacağını sandım. Konuşmak için beni evine çağırdı. Evine gittiğimde bana saldırdı. Bir eliyle ağzımı kapattı. Diğer eliyle de külotlu çorabımı çıkardı. Sonra da bana tecavüz etti.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
sss 9 Ekim 2013 / 02:57

siz haberciler valla insanı yerin dibinede sokarsınız tepeyede çıkarırsınız … bunun neresi tecavüz birinin kafasına göre hikayesi… resmi üniformalı foto ekleyerek milletimin temsili ünüformasını lekelemeyin….

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ