ÇORUM TİME

ÇORUM’DA BİR İLKİ BAŞARDI!

Çorum’da Organik Solucan Gübresi üretimi alanında faaliyet gösteren HepaSol Şirketi’ne İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı tarafından Çorum’un İlk ve tek Organik Solucan Gübresi İşletme Çalışma Onay Belgesi verildi. Sarı, çalışma belgesini şirket sahibi Semra Şahin’e takdim etti.

ÇORUM’DA BİR İLKİ BAŞARDI!
1.306
28 Kasım 2019 - 19:41

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı; Çorum ilinde ilk Türkiye’de 12. Onaylı Organik Solucan Gübresi üretim tesisini ilimize kazandırdığı için kadın girişimci Semra Şahin’e teşekkür etti. Sarı; ‘’Yıllık 60 ton üretim kapasitesi ile yola çıkan tesis ileri ki yıllarda hem kapasitesini artırarak Çorum ekonomisine katkı sağlayacak hemde ilimizdeki diğer kadın girişimlere örnek olacaktır’’ dedi.

Solucan gübresinin üretimde verimliliği önemli ölçüde artıracağına işaret eden Orhan Sarı, “Solucan gübresi kullanımı birim alandan alınan %30verim artışı, sulamada %40tasarruf sağlamaktadır. Diğer yandan kimyasal gübre yerine organik gübre kullanımını teşvik etmek adına önemli bir adım daha atılmış olacak. Tarla bitkilerinde, sera bitkilerinde ve çiçekli süs bitkilerinin üretiminde solucan gübresi oldukça fazla tercih ediliyor. Solucan gübresine olan talep her geçen gün artıyor. Organik tarımsal üretim artırmayı hedefleyen bir il olarak bu uygulamaları da ayrıca teşvik ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Çorum Tarımı’nda ilklerin öncülüğünü yapıyoruz ve çiftçilerimizi de desteklemeye devam ediyoruz. Bu vesileyle kadın girişimcimiz Semra Şahin’e bu alana yönelmelerinden dolayı teşekkür ediyorum. İşletmenin hayırlı ve bereketli kazançlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Hepasol Şirketi sahibi Semra Şahin’de; Organik Solucan Gübresinin tarım sektörü açısından çok önemli bir katkı olduğunu, bitkiyi anne sütü gibi koruması özelliğiyle üretimde fark yaratacağını söyleyerek İl Tarım ve Orman Müdürü ve nezdinde Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesindeki tüm personele teşekkür etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin