ÇORUM TİME

ÇORUM’DA ÇAYIN TADI KAÇTI

ÇORUM’DA ÇAYIN TADI KAÇTI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
28 Ocak 2014 - 17:21

Son Güncelleme: 28 Ocak 2014 17:21 çaya zam ekmek ve simitten sonra çayın tadı kaçtı çorum (3)ÇORUM’da uzun zamandır gündemde olan ekmek ve simit fiyatlarındaki düzenleme sonunda gerçekleşti. Çalışan kesimin ana besin maddelerinin başında gelen ekmek ve simite zam yapıldı. Tamamı ithal edilen susam fiyatının 4 liradan 10 liraya çıkmasıyla simit fiyatlarında yüzde 25 bir artış yapıldı. Yapılan zammla birlikte 50 kuruştan satılan 100 gram simitin fiyatı 75 kuruşa yükseldi. Simitle birlikte 40 kuruş olan ekmeğin fiyatı da yüzde 50 zamlanarak 75 kuruş olmuştu.

ÇAYDA 65 KURUŞA YÜKSELDİ

Çorum’da ekmek ve simit fiyatlarındaki artışın ardından bir zamda çaya geldi. Kent genelindeki birçok kahvehane ve çay ocağında çay fiyatı 50 kuruştan 65 kuruşa yükseldi. Konu ile ilgili konuşan bazı kahvehane sahipleri “Çorum’da çayın tarife fiyatı normalde 65 kuruştu, ancak kimse bu fiyatı uygulamadığı için 50 kuruştan satılıyordu. Artan maliyetleri de göz önünde bulundurarak normal tarife fiyatını uygulamaya başladık” dediler.

BU KADARI DA FAZLA DEDİLER

Bu arada, Çorum’da ekmek, simit ve çaya yapılan zamdan daha çok öğrenciler etkilendi. Kimi öğrenci aç kalmaktan korktuğunu söylerken, kimi vatandaş da yapılan zamların politik olduğunu savundu. Ekmek ve simitin ardından çaya da zam gelince vatandaşlar isyan etti. Yapılan zamlar, ‘Bu kadarı da fazla’ dedirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
sanane fişmanoğlu 29 Nisan 2014 / 15:26

sen çorumsun daha kalınını düşün, daha kalınını 🙂

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ