ÇORUM TİME

ÇORUM’DA GÜNÜN EN MUTLU HABERİ

ÇORUM’DA GÜNÜN EN MUTLU HABERİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
11 Aralık 2013 - 17:05

Son Güncelleme: 11 Aralık 2013 17:05 3ÖZEL HABER-YUSUF ÇINAR

Çorum’da bir bankadan 4 bin TL kredi kullanan lenfoma hastası Yücel Bolatcı’nın işinden atılınca borcunu ödeyemediğini ve Bankanın şikayeti üzerine hakkında Çorum İcra Mahkemesi’nde dava açıldığını haberimizde duyurmuştuk. Banka yetkilileri haberi gündeme taşıyan Yusuf Çınar’ı telefonla arayarak alacaklarından vazgeçtiklerini ve takip işlemlerinin tamamen durdurulduğunu açıkladı. Yücel Bolatçı hakkında Çorum İcra Mahkemesi’ne ‘Borçlunun ödeme şartını ihlal’ suçundan dava açılmış Mahkeme, borçlunun taahhüt tarihinden sonra işsiz kaldığı ve makul sebeple taahhüdü yerine getiremediği gerekçesiyle beraatine karar vermişti. Ancak banka avukatlarının Çorum Asliye Ceza Mahkemesi’ne yaptığı itiraz üzerine beraat kararı kaldırılarak dosya Çorum İcra Mahkemesi’ne AW000633gönderilmişti.

BANKA ALACAĞINDAN VAZGEÇTİ

Daha sonra ise Bolatçının avukatı Rıtvan Çam, Yücel Bolatçı’nın lenfoma hastası olduğuna ilişkin raporlar mahkeme heyetine sunarak dosyanın yeniden incelemesini istemişti. Dosyayı yeniden inceleyen mahkeme ise, Bolatçı’nın hasta ve çalışamayacak durumda olması nedeniyle ‘cezalandırılmasına yer olmadığına’ karar vermişti.

KADIN HAKİMDEN DUYGUSAL KARAR

AW000633Bolatçı dosyasında önemli bir gelişme olmuş ve Mahkeme Hakimi Arzu Canikoğlu, “Benim vicdanım kanser hastası bir insana ceza verip cezaevine göndermeyi kaldırmaz. Şuan bu insan lenfoma hastası yani kan kanseri. Bütün saçları dökülmüş, normal vücut ağırlığının çok altına düşmüş, işten de çıkarılmış, sağlık durumuna bakarsanız yeniden bir işe girmesi ve çalışması mümkün değil, mal varlığı da araştırıldı ve hiçbir şeyi yok. Bu insanı cezaevine göndermek cinayet işlemek gibi bir şey olur” diyerek ceza vermemişti.

BANKA BU DEFA YARDIM EDECEK

Bugün yeni bir gelişme daha yaşandı ve Banka yetkilileri Yücel Bolatcının bankaya olan borcundan vaz geçildiği ve takibi tamamen durdurdukları belirtildi. Banka yetkilisi, Bolatçı ailesinin bu denli zorda olduğunu ve aileye bakmakla yükümlü olan babanın hastalığından haberdar olmadıklarını banka olarak alacaklarından vazgeçtiklerini ve aileyle ilgili bir çalışma yaparak gereken başka yardımlarında yapılacağını duyurdu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Adem Toprak 12 Aralık 2013 / 04:18

Allah razı olsun hangi banka ise.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ