ÇORUM TİME

ÇORUM HASTANESİ YÜZDE 80 DOLU

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum’da hastane doluluk oranının yüzde 80 seviyesinde olduğunu belirterek, Çorum’un koronavirüs vakalarında Türkiye ortalamasında olduğunu söyledi.

ÇORUM HASTANESİ YÜZDE 80 DOLU
12.796
18 Ağustos 2020 - 15:22

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, ilimizin bazı temel sorunlarını Vali Mustafa Çiftçi’ye iletti. Beraberinde İl Sekreteri Aydın Taşkın ile birlikte Vali Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret eden İl Başkanı Tahtasız, koronavirüs vakaları başta olmak üzere Çorum’un mevcut durumu hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyaret sırasında konuşan Vali Mustafa Çiftçi, geçtiğimiz Haziran ayında kontrollü sosyal hayata geçilmesi, bazı pandemi yasaklarının bitmesiyle birlikte Türkiye genelinde olduğu gibi Çorum’da da pozitif vaka sayısında artış yaşandığını belirterek, kurban bayramında yaşanan yoğunluğun etkili olduğunu kaydetti.

HASTANEDEKİ DOLULUK ORANINI AÇIKLADI

Çorum’da hastane doluluk oranının yüzde 80 seviyesinde olduğuna dikkati çeken Vali Çiftçi, Çorum’un koronavirüs vakalarında Türkiye ortalamasında olduğunu söyledi. CHP İl Başkanı Tahtasız ise sağlık kuruluşlarını ziyaretleri sırasında edindikleri bilgiler, izlenimler ve çalışanların sorunları konusunda da Vali Çiftçi’ye bilgi vererek, saha ziyaretlerinde edindikleri bilgileri aktardı. Vali Çiftçi de, bu hafta yapılacak ilk Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında CHP’nin öneri ve taleplerini gündeme getireceğini ve konuyu değerlendireceklerini bildirdi. Çiftçi, “Çorum halkından önemle rica ediyorum: Lütfen maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Kurallara ne kadar uyarsak hastalık riski de o kadar azalır” ifadesini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribot