ÇORUM TİME

ÇORUM’DA ÖLEN GELİNİN AİLESİNE TAZMİNAT

ÇORUM’DA ÖLEN GELİNİN AİLESİNE TAZMİNAT
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
27 Aralık 2013 - 20:09

Son Güncelleme: 27 Aralık 2013 20:09 EN SON HABERÇorum’da düğün hazırlığı yaptığı dönemde resmi nikahını kıydırdıktan bir gün sonra trafik kazasında ölen gelin adayının ailesine, sigorta şirketince 57 bin 416 lira “destekten yoksun kalma” tazminatının ödenmesine mahkemece karar verildi.
2011 yılının ağustos ayında, düğün hazırlığı yapan ve yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle nişanlısı Sefa Kantar (24) ile düğünden önce resmi nikah kıyan Candan Kantar (21), nikahtan bir gün sonra eşinin kullandığı 19 KF 552 plakalı otomobilin Çorum-İskilip karayolunda kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu hayatını kaybetmişti.
Kazanın ardından Kantar’ın annesi Hanım Toprak ile babası Sadık Toprak, trafik sigortası şirketinden “destekten yoksun kalma” tazminatı talep etti ancak sigorta şirketi, evli kadının anne ve babasına desteğinin devam etmeyeceğini belirterek bu talebi reddetti. Bunun üzerine ailenin avukatı, Asliye Hukuk Mahkemesine, “evli olsa bile bir bayanın anne ve babaya desteğinin devam edeceğini” ve Candan Kantar’ın ölmesi nedeniyle ailenin bu destekten yoksun kalacağını, Kantar’ın çocuğu olmaması nedeniyle de anne ve babasının mirasçı olduğunu ifade ederek tazminat davası açtı. Çorum 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada mahkeme, evli bir kadının anne ve babasına evli olduğu süre içerisinde de desteğinin devam edeceğini belirterek, Candan Kantar’ın hayatını kaybetmesi, çocuğu olmaması nedeniyle “destekten yoksun kalma” tazminatının mirasçıları anne ve babasına verilebileceğine hükmetti. Mahkeme, Kantar’ın annesi Hanım Toprak’a 31 bin 119, babası Sadık Toprak’a ise 26 bin 297 lira maddi tazminat verilmesine karar verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ