ÇORUM TİME

Aydın’ın Efeler ilçesinde, hakkında yakalama kararı bulunan zanlı için gittikleri mahallede açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Emrah Ünalan için mevlit okutuldu…

Ünalan için memleketi Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Kargı köyünde cuma namazı öncesinde gerçekleştirilen mevlit programına AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Osmancık Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Jandarma Komutanı Üsteğmen İrfan Kıymaz, Belediye Başkan Yardımcıları Bülent Karagöz ve Kadir Eskiadam, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu ve Ak Parti İlçe Başkanı Necmettin Tatar, HÜMÖD Başkanı Ahmet Ölçer, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Milletvekili Bağcı, duygulu anların yaşandığı camideki programın ardından şehit babası Naci Ünalan, annesi Safiye Ünalan ve eşi Gül Ünalan’ı evlerinde ziyaret etti.

ŞEHİT ANNESİ VEKİLE SARILIP AĞLADI

Bağcı’nın ziyareti sırasında ayakta güçlükle duran anne Safiye Ünalan, “Bir tanecik yavrumu kaybettim. İçim yanıyor” dedi. Milletvekili Bağcı’nın yüzüne dokunan anne Safiye Ünalan, “Yüzünü okşayacak kimsem yok” diyerek ağladı. Bağcı ile bir süre sohbet eden şehidin 9 yaşındaki kızı Eda Ünalan da “En büyük hayalim Türkçe öğretmeni olmak. Okuluma devam edeceğim” ifadesini kullandı. Şehidin eşi Gül Ünalan ise Bağcı ile görüşmesinin gazeteciler tarafından çekilmemesini talep etti. Şehidin mezarını ziyaret ederek dua okuyan Bağcı, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bağcı, ziyarette şehit ailesine Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun taziye dileklerini ilettiklerini belirtti. Emrah Ünalan’ın bir kanun görevini yerine getirdiği sırada şehit olduğunun altını çizen Bağcı, eşi Gül Ünalan’ın olayla ilgili bazı endişelerini kendilerine ilettiğini ifade etti.

İHMAL VARSA SORUŞTURMA İSTEYECEĞİZ

Şehit ailesinin endişe ve taleplerini dinlediklerini anlatan Bağcı, şunları kaydetti: “Ailemizin ziyaret sırasında bazı dilekleri ve talepleri oldu. Özellikle şehidimizin eşi Gül Ünalan, bu olayın meydana gelişi ile ilgili olarak endişe ve kaygılarını bizlere iletti. Biz de bunların takipçisi olacağız. Hem İçişleri Bakanımıza hem de Başbakanımıza konuyu aktararak bu konudaki operasyon sürecinde varsa eksiklikler, yanlışlıklar, hatalar ve ihmaller, bunlarla ilgili gerekli soruşturmanın yapılmasını talep edeceğiz.” Şehit ailesinin bu konudaki taleplerinin takipçisi olacaklarını ifade eden Bağcı, gerekli yerlere şehit ailesinin endişelerinin iletileceğini dile getirdi. Şehit eşi Gül Ünalan’ın memleketi Eskişehir’e gitmeyip kayınpederi ve kayınvalidesi ile yaşamayı tercih ettiğini, bu davranışın da takdir edilmesi gerektiğini kaydeden Bağcı, ailenin birbirine sarıldığını vurguladı Bağcı, şehit kızı Eda Ünalan’ın eğitimiyle ilgili gerekli desteklerin sağlanacağını sözlerine ekledi.

Aydın’ın Efeler ilçesinde, hakkında yakalama kararı bulunan zanlı için gittikleri mahallede açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Emrah Ünalan için mevlit okutuldu… Ünalan için memleketi Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Kargı köyünde cuma namazı öncesinde gerçekleştirilen mevlit programına AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Osmancık Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Jandarma Komutanı Üsteğmen İrfan Kıymaz, Belediye Başkan […]

ŞEHİT ANNESİ VEKİLE SARILIP AĞLADI

1.052
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.