ÇORUM TİME

Çorum’da suya zam geliyor!

Çorum’da yeni yılla birlikte içme su fiyatlarına çeşitli oranlarda zam yapılacak. Yeni düzenlemeye göre, artık su tüketimini az yapan aboneler daha az, çok tüketim yapan da daha çok ücret ödeyecek.

Çorum’da suya zam geliyor!
1.864
06 Aralık 2021 - 19:17

Alınan bilgiye göre, Çorum’da 1 Ocak 2022 tarihinde yeni su tarifesi yürürlüğe girecek. Yeni tarifede 0-5 ton arası su kullanan abonelere zam yansıtılmayacak. 5 tona kadar su ücreti, bu yıl olduğu gibi yine 1.95 TL’den hesaplanacak. Yeni tarifede 0-10 ton arası metreküp fiyatı 1,95 TL’den 2,50 TL’ye, 11-20 ton arası 2,50 TL’den 2,70 TL’ye, 21-30 ton arası 2,50 TL’den 2,90 TL’ye, 31 ton ve üzeri ise 3,50 TL’den 3,60 TL’ye yükseltilecek.

İÇME SUYUNDA MALİYET ARTTI

Özellikle son iki yıldır kuraklığın yaşandığı Çorum’da barajlar boşalırken belediyenin su yatırımlarındaki maliyetleri de arttı. Koçhisar İsale Hattına 200 milyon TL, İçme Suyu Arıtma Tesisi 2. Etabına 100 milyon TL, İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine 400 milyon, OSB Şehir Merkezi İsale Hattına da 60 milyon TL harcandı.

ŞEHRE SU ELEKTRİKLE GELİYOR

Çorum’un coğrafi yapısı nedeniyle şehre içme suyu, arıtma tesislerindeki platformlar sayesinde veriliyor. Çorum Belediyesi, şehrin su ihtiyacını karşılarken sadece bu yıl elektrik giderine 18 milyon TL ödeme gerçekleştirdi.

TASARRUFLU KULLANMALIYIZ!

Çorum’un içme suyu ihtiyacını karşılayan Yeni Hayat, Hatap ve Çomar Barajlarında yaşanan kuraklık nedeniyle su seviyeleri kritik eşiğin altına düştü. Belediye, yeni açtığı su kuyuları ile şehrin su ihtiyacını karşılarken vatandaşlara suyu tasarruflu kullanmaları yönünde çağrılar yapılıyor. Bu arada, Çorum’un Alaca İlçesindeki Koçhisar Barajından isale hattı aracılığıyla Çorum’a su verilmesi bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin