ÇORUM TİME

ÇORUM’DA TEŞKİLATLANMAYA BAŞLADI

AK Parti’den ayrılan eski Başbakan Yardımcılarından Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Çorum’da il ve ilçe teşkilatlanması için harekete geçti.

ÇORUM’DA TEŞKİLATLANMAYA BAŞLADI
3.211
08 Haziran 2020 - 15:01

AK Parti’den istifa ederek Deva Partisi’ni kuran eski Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çorum’da teşkilatlanma çalışmalarını hızlandırdı. Son dönemde yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Babacan, Çorum’da teşkilatlanma çalışmaları için ilk adımı attı. Teşkilatlarda görev alacak isimleri belirlemek için parti içinde 18 bölge komisyonu oluşturuldu. Komisyonlar, teşkilatlanma çalışmalarına, il ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyen ve başvuruları internet üzerinden alınan gönüllülerle başladı. Bu kapsamda Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcıları Av. İdris Şahin ile Prof. Dr. Arzu Kılıçlar Çorum’a gelerek parti gönüllüleriyle bir araya geldi. Anitta Otel’de yapılan toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, 81 ilde 2 ay içinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayıp, eylül ayında büyük kongreyi yaparak seçime tek başına girecek yapıyı oluşturmayı hedeflediklerini bildirdi.

ÇORUM İL BAŞKANLIĞI İÇİN 2 İSİM

Kulis bilgilerine göre, bir dönem AK Parti Çorum İl Teşkilatında görev alan Av. Yunus Emre Özdemir ile iş insanı Adil Balaban’ın kurucu il başkanı olmaları konusunun DEVA Partisi kurmayları tarafından değerlendirmeye alındığı öğrenildi.

AK PARTİLİ ESKİ YÖNETİCİLER VAR

Çorum’da teşkilatlanma çalışması yürüten Ali Babacan’ın partisine, geçmişte AK Parti’de siyaset yapan siyasetçiler ve yakınlarının ilgi gösterdiği, bu kişilerin DEVA partisinde siyaset yapmak için parti yetkililerine resmen başvurdukları öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

1xbetbetpasmariobet