ÇORUM TİME

ÇORUM’DA VAKIF SEÇİMLERİNE İTİRAZ

ÇORUM’DA VAKIF SEÇİMLERİNE İTİRAZ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
25 Aralık 2013 - 23:39

Son Güncelleme: 25 Aralık 2013 23:53 çorum sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı mütevelli heyeti seçimi (2)Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Çorum Mütevelli Heyeti’ne mahalle muhtarlarını ve köy muhtarlarını temsilen birer üye seçildi. Çorum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan seçimlere yoğun bir katılım sağlanırken, seçimler oldukça heyecanlı geçti. Mütevelli Heyeti’ne 2014 yılında görev yapmak üzere mahalle muhtarlarını temsilen Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş, köy muhtarlarını temsilen de Tatar Köyü Muhtarı Celal Taşdelen seçildi. Genel kurul toplantısı Vali Yardımcısı Sait Topoğlu’nun divan başkanlığında yapılırken, Vakıf Temsilcisi Zekeriya Doğan, Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun, Kızılpınar Köyü Muhtarı Sadık Turna ve Bozboğa Köyü Muhtarı Ahmet Boztilki de divan heyetinde görev aldı.

YENİYOL  MUHTARI SEÇİME İTİRAZ ETTİ

Merkez Yeniyol Mahallesi Muhtarı Seydi Demiray, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne mahalle muhtarlarını ve köy muhtarlarını temsilen birer üye seçilmesi için yapılan seçime itiraz etti.
Vakıf Mütevelli Heyeti için mahalle muhtarları arasından Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş ile Yeniyol Mahallesi Muhtarı Seydi Demiray aday oldu. Seçimlerde Bölükbaş 11 oyla mahalle muhtarlarını temsilen vakıf mütevelli heyetine seçilirken, 7 oy alan Demiray ise görev alamadı.
Seçimin ardından Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına bir dilekçe veren Demiray, mahalle muhtarları için yapılan seçimde oyların yanlış sayıldığını öne sürerek, seçimin yeniden yapılmasını istedi.

SEÇİMİN TEKRAR YAPILMASINI İSTEDİ

Demiray, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “25.12.2013 günü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına 1 mahalle muhtarı ile 1 köy muhtarlarını temsilen Mütevelli Heyeti üye seçimi yapılmış olup, bu seçimde toplam 18 mahalle muhtarı oy kullanmıştır. Yapılan oylamada tarafıma 9 kişi oy vermiştir. Buna rağmen 7 kişinin oy verdiği belirtilmiştir. Yapılan sayım yanlış ve hatalı olmuştur. Seçimin tekrar yapılması gerekmektedir. Ayrıca tarafıma gönderilen mütevelli heyet üye seçimi yazısında mahalle muhtarlarının ismi geçmemektedir. Yapılan bu seçime itiraz ettiğimi, seçimin tekrar yapılması hususunu arz ederim”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ