ÇORUM TİME

ÇORUM’DAKİ O İMAM-HATİP ORTAYA ÇIKTI..!

ÇORUM’DAKİ O İMAM-HATİP ORTAYA ÇIKTI..!
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
24 Aralık 2013 - 19:48

Son Güncelleme: 24 Aralık 2013 19:48 AW000818ÇORUM’un Osmancık İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Bekir Yazıcı, Halk Bankası Genel Müdürü Çorumlu Süleyman Aslan’ın ifadesinde geçen imam hatip lisesinin taslak projesini basınla paylaştı.
Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın avukatı ve Ceza Hukuku Profesörü Ersan Şen, geçtiğimiz günlerde operasyon kapsamında 4 tanığın dinlenmesini talep ettiklerini, ancak kolluk kuvvetleri ve savcılığın bunu kabul etmediğini açıklamıştı. Şen’in açıklamasında ismi geçen Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Başkan Yazıcı, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan aracılığıyla ilçeye yaptırılması planlanan İmam Hatip Lisesi taslak projesini basınla paylaştı.

250 KİŞİLİK CAMİ VE OKUL PROJESİ

Taslak projede 250 kişilik cami, içerisinde kafeterya, soyunma ve malzeme odaları bulunan spor salonu ile 990 metrekareden 17 derslik, laboratuvar, kütüphane, bilgisayar odası ve diğer bölümlerden oluşan okul binasının şeması yer alıyor. Aslan’ın memleketi olan Osmancık’a bir okul yaptırmak istediğini dile AW000818getiren Yazıcı, “Bir genel müdürün memleketine bir katkıda bulunması, bir bina yapımında aracılık etmesi, yardımcı olması en tabi şeylerdir” dedi.

MEZUN OLDUĞU OKULA BİRŞEY YAPMAK İSTEDİ

Halk Bankası’nın Nisan ayında gerçekleştirilen genel kuruluna katıldığını dile getiren Başkan Yazıcı, genel kurulun ardından Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ile görüştüğünü söyledi. Görüşmede Aslan’ın mezun olduğu okul olan Osmancık İmam Hatip Lisesi’ni hiçbir şey yapamadığını dile getirdiğini belirten Yazıcı, Aslan’ın “yardım yapmak isteyen hayırseverler” bulunduğunu ifade etti.

YAZICI, GENEL MÜDÜRE SAHİP ÇIKTI

AW000818Bunun üzerine genel müdür Aslan’ı okul yetkilileriyle görüştürdüğünü ve kendilerinden taslak bir proje istediğini anlatan Yazıcı, “Projede spor salonu, cami, okul ve yurt olmasını istedi. Osmancık’a geldikten sonra okul yetkililerimizle görüştük. Teknik elemanlarımızı toplayıp bir çalışma yaptık. Yapılan çalışma sonunda içerisinde camisi, spor salonu, dersliği bulunan bu ortaya bu proje çıktı. Basit bir şey olsun istemiyordu. Projeyi Mayıs ayının ilk haftasında genel müdürümüze gönderdik. Bir genel müdürün memleketine bir katkıda bulunması, bir bina yapımında aracılık etmesi, yardımcı olması en tabi şeylerdir” dedi.

RAMAZAN’DA OKUL İÇİN İNCELEME YAPILDI

Ramazan ayında Halk Bankası geleneksel iftarının Osmancık ilçesinde gerçekleştiğini, iftara, genel müdür Aslan’ın da katıldığını hatırlatan Yazıcı, iftar programı öncesi dönemin ilçe kaymakamı İbrahim Küçük, Ak Parti İlçe Başkanı Oğuzhan Kaya banka yetkilileri ve okul yöneticileri ile okul alanında incelemelerde AW000818bulunduklarını sözlerine ekledi.

MEZUN OLDUĞU OKULUN ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın Osmancık İmam Hatip Lisesi’nde yaptığı incelemelerin fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda Halk Bankası’nın iftar programı öncesi ilçeye gelen Aslan’ın önce Osmancık Belediyesi’ni ziyaret ettiği görülüyor. Fotoğraflarda ayrıca Aslan’ın Osmancık İmam Hatip Lisesi önü ve bahçesinde hem kendisinin tek fotoğrafı bulunurken, hem de Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı ile dönemin İlçe Kaymakamı İbrahim Küçük, Ak Parti İlçe Başkanı Oğuzhan Kaya, okul yöneticileri ve banka yetkilileri bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ