ÇORUM TİME

ÇORUM’DAN SURİYE’YE YARDIM ELİ

ÇORUM’DAN SURİYE’YE YARDIM ELİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
26 Şubat 2014 - 20:23

Son Güncelleme: 26 Şubat 2014 20:23 suriye yardım malzemesi çorum (1)

suriye yardım malzemesi çorumİHH İnsani Yardım Vakfı koordinesinde yürütülen “Komşuluk Hakkı İçin” ve “Sana İhtiyacım Var” kampanyaları kapsamında toplanan yaklaşık 26 tonluk yardım malzemesi, dualar eşliğinde Çorum’dan Suriye’ye uğurlandı.
Ankara yolu üzerindeki bir un fabrikasında düzenlenen uğurlama töreninde konuşan İHH Çorum Temsilcisi Selim Özkabakçı, İHH’nın Suriye için yürütülen tüm organizasyonları üstlendiğini ve 200 personelle yardımların dağıtımını gerçekleştirdiğini söyledi.mmsnhbdcvc1
Yurt genelinden 500 tırlık yardım konvoyunun Suriye’ye doğru yola çıktığını ifade eden Özkabakçı, “İHH olarak yardım yaparken herhangi bir ayrım gözetmiyoruz. İhtiyaç sahibi olan mazlumların tamamına ulaşmaya çalışıyoruz. Hangi tarafta oldukları, nerede durdukları bizi ilgilendirmiyor. Biz sadece mazlumlara ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.
Çorum’dan bugüne kadar Suriye’ye tonlarca yardım malzemesi gönderildiğini belirten Özkabakçı, “Birazdan uğurlayacağımız yardım tırımızda da yaklaşık 26 ton malzeme var. Malzemeler arasında un, gıda maddeleri, elbise ve ilaçlar yer alıyor. Yardım tırımız inşallah yarın Kilis’ten Suriye’ye giriş yapacak. En kısa sürede yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak” ifadelerini kullandı.
Özkabakçı’nın konuşmasının ardından yardım malzemesi yüklü tır, dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ