ÇORUM TİME

ÇORUMLU GAZETECİLERE TEBRİK YAĞDI

ÇORUMLU GAZETECİLERE TEBRİK YAĞDI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
09 Ocak 2014 - 16:35

Son Güncelleme: 9 Ocak 2014 16:35 Şevket ErzenÇORUM GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ŞEVKET ERZEN

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda tüm gazetecilerin gününü kutladı. Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erzen, 1961 Anayasası’nda gazeteciler lehine yer alan hükümlerden sonra “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kabul edilen, fakat 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak değiştirilen günün, bugün de tüm gazeteciler için önem taşıdığını söyledi. Gazetecilerin halkın ve demokrasinin sözcüsü konumunda olduklarını, bu nedenle toplumda çok önemli bir görevi üstlendiklerini dile getiren Erzen, habercilik görevini yaparken zaman zaman bir takım yasaklarla karşı karşıya kalan gazetecilerin özgürlüğünün toplum için de engel oluşturduğunu hatırlatarak, “Gazetecinin görevini yaparken kısıtlanması demek, toplumun haber alma özgürlüğünün de önüne geçilmesi demektir. Bu nedenle gazeteci meslekî etik ilkeler doğrultusunda görevini yaparken özgür olmalı, toplumun sesini iktidarlara, yetkililere, sorumlulara gerektiği gibi iletebilmelidir. Diğer taraftan da gelişen olaylar konusunda halkı doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirebilmelidir. Bu anlamda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün mesleğimizi bihakkın yapabilmemize vesile olmasını diliyorum.” dedi.

vali SABRİ BAŞKÖY ÇORUMÇORUM VALİSİ SABRİ BAŞKÖY

ÇORUM Valisi Sabri Başköy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yayınladığı açıklamasında basın çalışanlarının gününü kutladı.
“Tarafsız, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyarak görevlerini ifa eden basın mensuplarının toplumun sağlıklı bilgi almasında önemli bir yeri vardır” diyen Vali Başköy, basın ve gazeteciliğin, haber vermenin, haberi duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesi olduğuna dikkat çekti.
Vali Başköy açıklamasında şunları dile getirdi:
“Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.
Çorum’da bu önemli görevi üstlenen değerli basın mensuplarımız; vatandaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunarak, görevlerini ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmektedir.
Kamuoyunu aydınlatmak için sorumluluk duygusu içinde görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve özverili çalışmalarla sağladıkları başarılarının devamını diliyorum.”

ahmet sami ceylanAK PARTİ İL BAŞKANI AHMET SAMİ CEYLAN

AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, “Basın, üstlendiği görev itibariyle toplumun en önemli kurumlarından bir tanesidir” dedi. Ceylan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımlandığı mesajda, toplumların doğru bilgiye ulaşma ihtiyacının olduğunu belirterek, bu hakkın kullanması yönünde en büyük katkıyı, basın mensuplarının sağladığını ifade etti.
Basının, demokratik toplumun kaçınılmaz bir gereği olduğunu vurgulayan Ceylan, mesajında şunları kaydetti: “Doğası gereği yerine göre zor şartlar altında da görev yapan basın mensupları aracılığıyla şehrimiz, ülkemiz ve dünyada olup bitenler hakkında çok kısa bir süre sonra haberdar olabilmekteyiz. Özveri ve fedakarlık isteyen bu meslek, zor olduğu kadar onurlu bir meslektir. Basın mensupları, haber ve görüşlerin yaygınlaştırılmasında ve kanaatlerin oluşturulmasında önemli paya sahiptir. Basın, üstlendiği görev itibariyle toplumun en önemli kurumlarından bir tanesidir. Günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında basın ve çalışanlarının önemi daha da artmıştır.” Çorum ölçeğinde ise kentin kalkınmasında sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde yerel basının önemli katkılar sağladığını dile getiren Ceylan, “Yerel basınımızın yerine getirdiği görevlerinden dolayı her zaman övünmekte ve gurur duymaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle önemli görevlerini gerçekleştirmek için özveriyle çalışan basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

ercan daşdan mhp çorum belediye başkan adayı (1)MHP ÇORUM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERCAN DAŞDAN

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Ercan Daşdan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yayınladığı açıklamada, Çorum basının gününü kutladı. Daşdan, yayınladığı açıklamasında şunları dile getirdi: “Toplumun tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendirilmesi ve aydınlatılması için gecesini gündüzüne katarak, çok zor şartlar altında mesleklerini icra etmeye çalışan gazetecilerimizin 10 Ocak çalışan gazeteciler günlerini tebrik ediyorum.
Bu zor şartlar altında mesleklerini icra ederken karşılaştıkları sıkıntılardan kurtulması ve her türlü konuda kolaylık sağlanması gerekliliğini de buradan belirtmek istiyorum.
Bundan sonraki süreçte daha rahat şartlar altında, daha iyi koşullarda ve imkânlarda mesleklerini icra etmelerini temenni ediyor, çalışan gazetecilerimizin her zaman yanlarında olduğumu buradan belirtmek istiyor saygılarımı sunuyorum.”

GAZETECİLER İKİNCİ BAHAR DA BULUŞACAK

Çorum Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle üyelerine yemek verecek. Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla tüm Cemiyet üyelerini 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yemeğine davet etti. Erzen’in verdiği bilgiye göre Cemiyet üyelerinin katılabileceği yemek yarın (11 Ocak Cumartesi günü) saat 17.00’de İkinci Bahar Lokantası’nda gerçekleştirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ