ÇORUM TİME

Çorumlu kadın girişimci o zirvede

Halkbank Genel Müdürlüğünce İstanbul’da düzenlenen “Halkbank Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi”ne Sungurlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Havva Özata katıldı.

Çorumlu kadın girişimci o zirvede
132
12 Ekim 2021 - 10:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı zirvede Başkan Havva Özata, üreten kadınlar listesinde yer alarak Sungurlu’yu temsil etti. Emine Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin dört bir yanından azmiyle, fikriyle ilham veren kadınlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erdoğan, “Kadın girişimcilerimizi destekleyen, Halkbank Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi’nde, ülkemizin dört bir yanından başarı hikayeleri yazan girişimci kadınlarımızla bir araya geldik. Her birinin hikayesiyle ayrı ayrı gururlandım, can-ı gönülden kutluyor, hepsini tebrik ediyorum. Hayalini gerçekleştirmiş her kadın, girişim yapmak isteyen diğer kadınlar için bir rehber olmalıdır. Yeter ki kadın girişimciliğini en üst seviyede destekleyelim ve hayatın kadın fikriyle yeniden yorumlanmasına fırsat verelim.” diye konuştu.

Başkan Havva Özata ise, “Sayın Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ın katılımı ile Hülya Koçyiğit, Ebru Akel, Fatma Şahin ve tanınmış iş, sanat, siyaset kadınları ile Türkiye’ye İlham Veren Kadınlar arasında Sungurlu Kadın Kooperatifi Sevgisun olarak yerimizi aldık. Bizlere bu onur ve gurur tablosunda ön sıralarda yer verenlere teşekkür ederim. Salonu coşturan ve duygulandıran sözümüz (Yiğit beşiğini sallayan eller dünyayı da sallar) ile güne damgamızı vurduk.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.