ÇORUM TİME

ÇORUMLU KARAKUTU YİNE KONUŞTU

ÇORUMLU KARAKUTU YİNE KONUŞTU
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
06 Ağustos 2013 - 23:10

Son Güncelleme: 6 Ağustos 2013 23:21 Ergenekon davasıyla adı gündeme gelen ve “Ergenekon’un kara kutusu” olarak bilinen Çorumlu gazeteci Tuncay Güney, hakkındaki iddialara yanıt verirken “Türkiye’de Ergenekon dönemi bitti” dedi.

ERGENEKON DÖNEMİ BİTTİ

tucay güney 1Türkiye’deki Ergenekon döneminin bittiğini ifade eden Güney “Bu dönem bitti. Bu insanlar çıkmalılar yavaş yavaş. Türkiye ‘de Başkanlık dönemi başladı. Başbakan Erdoğan bir devrim yapmıştır. Mustafa Kemal ‘den sonra gelmiş geçmiş devrimci Tayyip Erdoğan’dır.“ dedi.

ÇOK ŞEY BİLİYORUM AMA…

Akın Birdal’ın vurulmasıyla ilgili çok şeyler bildiğini kaydeden Güney “Akın Birdal vurulduktan sonra ilk ziyaret eden kişi Süleyman Demirel ‘dir.” derken Hilmi Hacaloğlu’nun bildiklerini neden söylemediği sorusuna ise Güney “Türkiye’ye demokrasiyi ben mi getireceğim.” sözleriyle yanıt verdi.

ATATÜRK’TEN SONRA EN BÜYÜK DEVRİMCİ ERDOĞAN’DIR

Ben Atatürk’ten sonra en büyük devrimcinin Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de 2001’den önce askerin vesayeti vardı. Askerin üzerinde ABD’nin vesayeti vardı. Tayyip Erdoğan çok büyük devrimler yapmıştır ve bu statükoyu bozmuştur.

ZEKERİYA ÖZ GİTTİ ERGENEKON BİTTİ

Zekeriya Öz soruşturmadan alındığında Ergenekon’un sonuna gelinmiştir. Bunun ötesine geçilemeyecektir. İçerideki kişilerin de artık çıkması ve iadei itibar yapılması gerekmektedir. Yapılacaktır da. Askerden, profesörden, gazeteciden terörist olmaz. Ama solcusu, sağcısı, dincisi, kemalisti olmadan da derin devlet olmaz.”

ÇORUM’DA DOĞDU: Tuncay Güney, 1972 yılında Çorum’un Kargı ilçesi Gölet köyünde doğdu. Bir yaşındayken ailesi İstanbul Gültepe’ye göç etti. Babası okullarda teknisyenlik yaperken, kökleri Mısır’a dayanan annesi 4 kutsal kitabı oğluna öğretti. 13 yaşında babasını kaybetti, pazarlarda annesinin ördüğü giysileri sattı. İSTEK Vakfı’na ait lisede birinci sınıfta eğitimini noktaladı. Okul yöneticisinin yardımıyla medyaya adım attı. Sabah’ta üç yıl ofis boy ve muhabirlik yaptı. Sonra Milliyet’e geçti. Ardından Gülen cemaatine yakın Gültepe’deki bir öğrenci yurdunun yöneticileriyle ilişki kurdu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ