ÇORUM TİME

ÇORUMLU PAŞA EMEKLİYE AYRILDI

ÇORUMLU PAŞA EMEKLİYE AYRILDI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
04 Ağustos 2015 - 20:15

Son Güncelleme: 5 Ağustos 2015 14:55 AW151780Yüksek Askeri Şûra’nın (YAŞ) Ağustos ayı olağan toplantısı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi…

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu’nda başlayan toplantıya, Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Çorumlu hemşerimiz Orgeneral Abdullah Atay ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile YAŞ üyesi komutanlar katıldı.

JANDARMA GENEL KOMUTANI VEDA ETTİ

TSK’daki teamüllere göre Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Orgeneral Necdet Özel’in yerine yeni Genelkurmay Başkanı oldu. Orgeneral Akar’ın 2019 yılına kadar bu görevde kalması bekleniyor. Orgeneral Özel ile beraber Jandarma Genel Komutanı Çorumlu hemşerimiz Orgeneral Abdullah Atay da görev süresi dolduğu için emekliye ayrıldı. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay’ın yerine Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi getirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ