ÇORUM TİME

ÇORUMLU VALİ AK PARTİ’DEN ADAY

ÇORUMLU VALİ AK PARTİ’DEN ADAY
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
03 Eylül 2015 - 22:00

Son Güncelleme: 4 Eylül 2015 19:04 orhanöztürk3Eski Merkez Valisi Çorumlu Orhan Öztürk, İstanbul’dan milletvekili aday adaylığı için AK Parti Genel Merkezi’ne başvurusunu yaptı…

1 Kasım 2015’de yapılacak TBMM 26. Dönem Milletvekilliği seçiminde İstanbul 3. Bölgeden Ak Parti aday adayı olabilmek için Merkez Valiliği görevinden istifa eden Orhan Öztürk eşi Emine Öztürk ile birlikte Ak Parti Genel Merkezine gelerek başvurusunu yaptı. 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan milletvekilliği seçimleri için partilerde aday aday başvuruları bugün sona erdi.

10 DAKİKADA İSTİFA ETMİŞTİ

Ankara’da sürpriz bir şekilde merkez valiliğine başladıktan 10 dakika sonra istifa eden Orhan Öztürk beklendiği gibi aday adaylığı başvurusunu yaptı. Orhan Öztürk 2004 yılında da Denizli Vali Yardımcılığı görevinden istifa ederek Çorum – İskilip Belediye Başkanlığına aday olmuş ve yüzde 70’e yakın oy alarak Belediye Başkanı seçilmişti. Öztürk sırasıyla 2009’da İstanbul Vali Yardımcılığı, Darülaceze Başkanlığı, Küçükçekmece Kaymakamlığı, Bitlis Valiliği ve Merkez Valiliği görevlerinde bulundu.

orhanöztürk2

orhanöztürk1

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ