ÇORUM TİME

ÇORUMLU VALİ BAKANI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ..!

ÇORUMLU VALİ BAKANI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ..!
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
28 Aralık 2013 - 12:17

Son Güncelleme: 28 Aralık 2013 12:17 afyon valisi çorumlu balkanlıoğlu (2)AFYONKARAHİSAR’daki cephanelik patlamasında 25 şehit verildiği gün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e kilim ve mermet satranç takımı hediye ederek biranda Türkiye gündemine oturan Afyonkarahisar Valisi Çorumlu İrfan Balkanlıoğlu, bu kez de başka bir konu ile gündeme geldi. Balkanlıoğlu, alkol yasağı, kızlı-erkekli öğrenci evi tartışmalarında da hep medyanın gündeminde olmuştu. Valiliğe kiraladığı makam araçları gazete manşetlerini süsleyen Çorumlu Vali İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Veysel Eroğlu’nu ağırladı.

İŞTE ÇORUMLU VALİNİN TOPLANTIDAKİ O KONUŞMASI

Vali İrfan Balkanlıoğlu: “Bu memleket için çivi çakan herkese teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunuyoruz. Çünkü biz kamu kurum ve kuruluşların tepe noktasında bulunan ve onlarla koordinasyonu sağlayan amiriz ve birçok kamu hizmetini bizzat yerine getiren amirleriz. Ama aynı zamanda ailemiz ve kendimiz bu hizmetlerden faydalanıyoruz. Sıkıntılı dönemleri de beraber yaşıyoruz. Ama memleketimiz imkanları müsbet yerlerde kullandıkça, hayatı kolaylaştıran, güzelleştiren ve dışarıdan gelen misafirlerimize sunacağımız güzel imkanların mutluluğunu yaşıyoruz. Yurt dışında yaşayan gurbetçilerimiz oldukça fazla. Onların ülkemize gelerek gördükleri güzel manzaralardan duydukları memnuniyeti bizimle de paylaşıyorlar. Onlar bu gelişim ve değişimle bizden daha çok onur ve gurur duyuyorlar.

YOLLAR, KÖPRÜLER, TÜNELLER, HIZLI TRENLER…

Onlar havaalanına indikleri ilk andan itibaren karşılaştıkları misafirperverlik ve hizmetler ile yollar, köprüler, tüneller, hızlı trenler ve daha bir çok imkanı gördükçe memlekete daha büyük bir ümitle bağlanıyorlar. Diyorlar ki biz buralarda başkalarının kahrını çektik. Eğer Türkiye göstermiş oldukları başarıyı devam ettirirse çoluk çocuğumuzun geleceklerini burada kuracağız diyorlar. Türk bayrağının gölgesinde, ezan sesleri içerisinde ve beklenen gelişmişlik, huzur ve refah içerisinde Türkiye’de yaşamak istiyoruz diyorlar. Türkiye’de yapılan hizmetlerin birçoğunun içerisinde olduğumuz için farkında değiliz. Ama dışarıdan gelen kişiler bu gelişmişlik farkını daha iyi biliyorlar. Ama burada yaşanacak sıkıntılarda ilk olarak ta onlar üzülüyor. Çünkü dışarıda göğüslerini gererek Türkiye’nin de başarılarından bahsederek ben türküm diyebiliyorlar. Gelişme trendi tersine giderse de üzülüyorlar. Çok şükür pasaportumuz ve paramız değer kazandı.

ÜLKEMİZ ÇOK İYİ DURUMDA

Ülkemiz çok iyi durumda, daha da iyi olacak. Bununda gerçekleşmesi için fitne ve fesattan uzak bir birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Değerli Bakanımız bu toprakların evladı. Kendi kabiliyet ve zekası ile Allah’ta nasip etmiş ve en üst kademelere kadar yükselmiş. Teknik üniversitede profesör ve mühendis yetiştirmiş. Ben İstanbul’da okuduğum için orayı çok iyi biliyorum. Benim öğrencilik zamanımda mahalle aralarında benzin istasyonları gibi su tabancalarından elimizdeki bidonları doldurmak suretiyle su alırdık. Bazen Belediye tankerlerle su gönderirdi. Orada insanlar uzun kuyruklar oluştururdu ve birbirleri ile kavga ederek karakolluk olurlardı.

BAKANIMIZ İSTANBUL’UN SU SORUNUNU ÇÖZDÜ

Ama Sayın Bakanımız İSKİ Genel Müdürü olduktan sonra İstanbul’da su problemi diye bir şey kalmadı. Tabi sadece bununla kalmadı. Haliç’in temizlenmesi gibi birçok üstün hizmetlerde bulundu. Kokudan geçilmeyen Haliç şimdi artık aynı bizim akar çayımız gibi cazibe merkezi haline geldi. Yakın zamanda yine su sıkıntıları yaşanmaması için Asya’yı Avrupa’ya bağlar gibi boru hatlarıyla Menen ırmağını tersine akıttı. Konya ovası da bu şekilde. Dedim ya memleket için bir çivi çakandan Allah razı olsun.

ÇORUM’UN 60 YILLIK RÜYASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bunu en iyi şekilde yapan Sayın Bakanımıza bir Afyonkarahisar evladı olarak çok teşekkür ediyoruz. Çünkü memleketin her yerinde sayısız eserleri var. Ben memlekete (Çorum’a) gittiğimde 60 yıllık rüyayı gerçekleştiren Bakanımız Koçhisar barajını yaptı. Hatta bazıları balık tutmak için alet ve edevatlarını hazırlamışlar, ama ömürleri yetmemiş. Tabi bu rüyalar sadece Çorum’da hayat bulmadı. Türkiye’nin her yerinde Sayın Bakanımızın sayesinde barajlar, göletler, arıtma tesisleri ve taşkın koruma tesisleri gibi birçok eser hayat buldu.

BU DURUMLA GURUR VE MUTLULUK DUYUYORUZ

Bu durumla gurur ve mutluluk duyuyoruz. Hangi iktidar olursa olsun, hangi hizmet yapılırsa yapılsın biz hepsiyle de gurur duyarız. Bazı insanlar ülkemizi geriletmek için, bölmek ve hatta yıkmak için olumsuz faaliyetler sergiliyorlar. Bizlerde tepe yöneticiler olarak bu üzücü durumları hayretle izliyoruz. Hepimiz bu memlekette yaşıyoruz. Bazıları ülkemizi kalkındırmak, daha ileriye götürmek ve daha üstün çalışmalar üretmek için çabalıyor. Bizlerde bunlara şapka çıkartıyor ve teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımıza böyle bir güzel ortamın oluşmasında vesile olduğu için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ayrıca şehrin içinde olan, araç kalabalığı ve çevre kirliliğine yol açan ve 1920’li teknolojilerine sahip olan Çimento Fabrikamızın şehrin dışına taşınmasında ve Türkiye’nin en modern fabrikası olmasında emeği büyük olan Sayın Bakanımıza huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ