ÇORUM TİME

ÇORUMLU YAĞMURDAN KAÇARKEN…

ÇORUMLU YAĞMURDAN KAÇARKEN…
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
03 Şubat 2014 - 23:53

Son Güncelleme: 3 Şubat 2014 23:53 belediye meclisi çorum (2)“Kültür sitesi yerine yapılan yeni yapıda otopark şartı var mı yok mu?” tartışmalarına CHP Belediye Meclis üyesi Yusuf Şişman da katıldı. Şişman belediye meclisinde gündem dışı söz alarak bazı konulara değindi.
Yıkılan Kültür Sitesi’nin yerine yeni yapılan yapıda otopark olmamasını anlayamadıklarını dile getiren Şişman, aynı sorunun Cumartesi pazarına yapılan parkta da yaşadıklarını belirterek, kaynak varken otopark sorununun çözülmemesinin daha iyi olabileceğini savundu.

YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDUK

Kültür Sitesi’nin yerine yapılan çelik yapının şehri adeta boğduğunu iddia eden Şişman, “Önce ucubeyi yıktık. Yeni bir şey yaparken, yağmurdan kaçıp doluya belediye meclisi çorum (1)tutulmayalım” dedi.
Park sorununda gelişme yaşanmadığını bu konuda üniversite ve STK’lar ile çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Şişman, “Şehir merkezi bitti. Hiç değilse uzak yerlere bir şeyler yapalım. Gelişmekte olan yerlere inşaat yapılırken, zemin katlarında otopark şeklinde yapılması kaydıyla bir kat daha yapılmasını sağlayalım” ifadelerini kullandı.

4 KİŞİNİN FECİ ÖLÜMÜNE DİKKAT ÇEKTİ

Belediye Meclis Üyesi Şişman, geçtiğimiz günlerde yaşanan acı yangın olayında hayatını kaybedenlerle ilgili de açıklamalarda bulunarak, yangından dolayı hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.
Yangından dolayı 4 kişinin hayatını kaybetmesinin kendisini üzdüğünü dile getiren Şişman, “Takdir Allah’tan tedbir kuldan deriz. Bu acı olayı düşündükçe yangın olmadan bir şeyler yapabilir miydik diye düşünmüyor değiliz. Şehir merkezinde tek katlı evler var. Buralarda imar çalışması yapsaydık bu tür olaylar olur muydu? İtfaiye aracı almışız. İsterseniz 10 trilyona alın canlar gittikten sonra. Kamu görevlileri ile STK’lar insanlarımızla irtibata geçip bilinçlendirilmeli. Bu acılar bir daha yaşanmamalı. Yangınları önleyecek tedbirler almalıyız” diye konuştu.

BAŞIBOŞ KÖPEKLER SIKINTI DOĞURUYOR

Başıboş köpeklerle ilgili de açıklamalarda bulunan Şişman, köpek bakım yerinin şehrin en güzel yerinde yer aldığını burasının kaldırılacağı söylendiğini fakat bir türlü kaldırılmadığını dile getirdi. Şişman, “Başıboş köpekler kısırlaştırılıp tekrar sokağa bırakılıyor. Bu köpekler şehirde sürüler halinde gezmekte. Şehirden uzak bir alanda bakım yapılmalı” şeklinde konuştu.

SÜLÜKLÜ’DEKİ ALAN ÇÖZÜLMELİ

Sülüklü bağlarındaki futbol sahası olarak ayrılan alanın da kapatılmasına tepki gösteren Şişman, bu alanı daha öncede dile getirdiklerini fakat bir gelişme kaydedilmediğinin altını çizerek, buranın sahiplerine verilmesini Başkan Külcü’den istedi. Şişman mezarlıklarda yeterli alan kalmadığını da sözlerine ekledi.

KÜLCÜ ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise Belediye Meclis Üyesi Yusuf Şişman’ın ardından bazı açıklamalarda bulundu. Külcü, yangında 4 kişinin ölümünün kendilerini de üzdüğünü belirterek, bizzat yangın yerine giderek, çalışmaları gördüğünü burada itfaiye ekiplerinin bir zafiyetinin de bulunmadığını söyledi.
Bir daha böyle acılar yaşanmamasını dileyen Külcü, Belediye olarak ikazlar yapıldığını, ne kadar tedbir alınırsa alınsın ikaz edilsin bir türlü çare olmadığını belirtti.
Külcü, tartışmalara neden olan Kültür Sitesi’nin yerine yapılan yeni projeyi beğendiklerini yapının tamamen bitmesi ile herkesinde beğeneceğini dile getirerek, “Bu yapı bittiğinde herkesin kanaati değişecek. Otopark şartı deniliyor. Dünyanın hiçbir yerinde yan yana 3 tane otopark yoktur. İhtiyacı karşılayacak otopark vardır. Otopark bir kültürdür. Orada otopark projesi var. Oraya daha verimli olacak bir otopark olacak” dedi.
Belediye Meclis Üyesi Yusuf Şişman’ın açıkladığı mezarlıklarda yer kalmadı şeklinde ki açıklamalarına da değinen Külcü, mezarlıklarda defin için yeni alanlar oluşturmaya çalıştıklarını bunu da şartlar oluştuğunda yapabileceklerini söyledi.
Başıboş köpeklerle ilgili olarak da Külcü, “Hayvanları bir barınakta tutma yetkimiz yok. Nereden aldıysak kısırlaştırıldıktan sonra oraya bırakmak zorundayız. Yasalar bunu emrediyor. Şuan da şehir merkezinde köpek sürüleri yok” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ