ÇORUM TİME

ÇORUMLULAR ÇANTADA KEKLİK Mİ?

ÇORUMLULAR ÇANTADA KEKLİK Mİ?
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
08 Aralık 2013 - 16:15

Son Güncelleme: 8 Aralık 2013 16:16 akparti_4703Havaalanı ve demiryolu gibi önemli yatırımların teğet geçildiği Çorum’u Hükümet yerel seçimlerde kazanılmasına kesin gözü ile bakılan iller arasında görüyor. 12 yıllık AK Parti iktidarına ülke genelinde en büyük desteği veren Çorum, hizmet alma bakımından Şırnak ve Hakkari gibi illerin bile gerisinde kaldı. Şırnak’ta bu yıl havaalanı hizmete açılırken, Mardin, Diyarbakır, Van, Bingöl ve Tunceli gibi illere yapılan devlet yatırımları dikkat çekti. Hükümet, Belediyeleri MHP ve CHP’nin elinde bulunan illeri de ihya etti. Yatırımlar, daha çok iktidara destek vermeyen illere yönelik oldu…

KASTAMONU VE YOZGAT ÖRNEĞİ

Uzun süredir Belediyesi MHP’nin elinde bulunan Kastamonu’da bu yıl havaalanı hizmete açıldı. Açılışı, Kastamonu’ya giden Başbakan Erdoğan bizzat kendisi yaptı. Sanayi ve gelişmişlik bakımından Çorum’un yarısı etmeyen Kastamonu havaalanını cebine koyarken, Yozgat’ta hem havaalanı, hem de hızlı trenden nasibini aldı. TBMM Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın memleketi olan Yozgat, son dönemde aldığı devlet yatırımları ile büyük dikkat çekti.

12 YILDA ÇORUM’A NE YAPILDI?

Öncelikle bu soruya iktidar cephesinden yanıt vermek gerekiyor. Zira, AK Parti temsilcileri, “Çorum’a 12 yıldır ne yapıldı?” denildiğinde şu açıklamayı yapıyor. Hitit Üniversitesi açıldı, duble yollar tamamlandı, TOKİ yapıldı, doğalgaz geldi, OBRUK, Koçhisar ve HATAP Barajı Çorum’a kazandırıldı, yeni hastaneler, yeni sağlık ocakları, yeni okullar, parklar, bahçeler…Gerisi var mı? Elbette yok!

ÜNİVERSİTENİN SADECE TABELASI DEĞİŞTİ

Çorum’da, Hitit Üniversitesi kurulmadan önce Türkiye’nin en büyük ve en köklü üniversitelerinden Gazi’nin fakülte ve yüksekokulları vardı. O dönem Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler Gazi’de eğitim alabilmek için yüksek puan engelini aşıp Çorum’a öğrenim görmeye geliyordu. Daha sonra Hükümet bir karar aldı ve hali hazırda ne kadar fakülte ve yüksekokul bulunan il varsa hepsine bir gecede üniversite müjdesi verdi. Çorum’da o müjdeden nasibini aldı. Ertesi gün Gazi Üniversitesinin tabelaları indirilirken yerine Çorum Hitit Üniversitesi yazılı tabelalar asıldı. Belki AK Partililer kızacak ama daha o gün bugündür Hitit Üniversitesinin yerleşke (kampüs) problemi bile çözülemedi.

TÜRKİYE’NİN EN KÖTÜ TOKİ PROJESİ ÇORUM’A

Yine Çorumlular açısından en büyük hayal kırıklığının yaşandığı alanlardan biri de Toplu Konut Projesi oldu. Çorum’da Celilkırı mevkine yapılan TOKİ konutları, görsellik ve işlevsellik açısından Türkiye genelinde yapılan en kötü TOKİ Projelerinden biriydi. Bugün hala yüzlerce ev satılamamış ve konutlarda virane halde duruyor ise sanırım bu eleştiride haksız değil… Çünkü TOKİ’nin İstanbul, Ankara ve diğer birçok şehirde yaptığı toplu konutlar incelendiğinde Çorum projesinin ne kadar kötü olduğu daha net anlaşılabiliyor. Hemen bir parantez açalım. Devane Bölgesine yapılan TOKİ konutları, hem yer seçimi, hem de görsellik açısından gayet güzel bir çalışma…

DOĞALGAZI BİLE ÇORUMLULAR KENDİSİ GETİRDİ

Yine Hükümetin Çorum yatırımları arasında gösterilen bir başka konu da doğalgaz meselesi… AK Partililer, her fırsatta Çorum’un doğalgaza kavuşturulduğundan dem vuruyor. Peki meselenin diğer yönü neden hiç konuşulmuyor? Çorum’a doğalgazı Çorumlu müteşebbisler kendi imkan ve girişimleri ile getirdi. 139 gün gibi kısa bir sürede Çorum doğalgazla tanıştı. Kuşkusuz bunda Çorum’un başarılı işadamı Ahmet Ahlatçı’nın çok büyük emeği ve katkısı var. Şimdi sormak lazım… Hükümet bu yatırımın neresinde? Yoksa Çorumluların doğalgaz katkı bedellerini hükümet ödedi de bizim mi haberimiz olmadı?

OBRUK, KOÇHİSAR VE HATAP BARAJLARI YENİ PROJELER Mİ?

AK Parti’nin 12 yıllık iktidarı sırasında Çorum’da hizmete açılan pek çok yatırımın aslında 19. Dönem Çorum Milletvekili Mimar Adnan Türkoğlu tarafından yıllar önce Plan ve Bütçe Komisyonu aracılığıyla yatırım programına aldırılarak Çorum’a kazandırıldığı görülüyor. “Çorum için ne yapılsa azdır” başlığıyla “4 yılda benim yapabildiklerim” konulu bir kitap yazan Mimar Adnan Türkoğlu, kitabında Çorum’a kazandırdığı yatırımları belgeleri ile birlikte ortaya koyuyor. Adalet Sarayı, Obruk Barajı, Hatap ve Alaca Koçhisar Barajı, Olimpik Yüzme Havuzu, Çorum Devlet Hastanesi ek binası ve gençlik merkezi gibi onlarca yatırımın arkasında Adnan Türkoğlu adının olduğu çok açık şekilde görülüyor.

KÜLCÜ’NÜN SLOGANI: ÇORUM’DA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

AK Parti’nin ikinci kez Çorum Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Muzaffer Külcü için hazırlanan reklam çalışmalarında kullanılan “Çorum’da çok şey değişti” sloganı da tartışmaları beraberinde getirdi. Kuşkusuz bu reklamı görenler birbirlerine şunu sordu. Sahi ya Çorum’da ne değişti? Biz söyleyelim: Parklar değişti, araçların modelleri değişti, binalar değişti, insanlar değişti, otobüsler değişti, duraklar değişti, Çorum Valisi değişti, MHP İl Başkanı değişti, CHP Merkez İlçe Başkanı değişti…Başka?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
aslan 8 Aralık 2013 / 21:02

Çok doğru gerçekten çorum’a hiçbir şey gelmiyor… gerçekten çorum çantada keklik görülüyor galiba…

Kurtmazsa kurtarır 9 Aralık 2013 / 20:11

Ne oldu… Belediye başkanını eleştirmekten aklınıza yeni mi geldi?

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ