ÇORUM TİME

Çorum’un milli gururu oldu

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından ülkemizde düzenlenen yarışlarda katıldığı son 10 yarışta 9 kupa kazanan Çorumlu uluslarası binici ve antrenör Burhan Kaya Çorum’un milli gururu oldu.

Çorum’un milli gururu oldu
232
20 Eylül 2021 - 13:18

Milli Sporcumuz Uluslararası Binicilik Federasyonu FEI tarafından düzenlenecek olan Balkan şampiyonasında ülkeyi temsilen Türk milli takımına davet edildi. Atı Kayrabey ile  ay yıldızlı formayı terletecek olan Kaya, 100 kilometrelik parkurda 10 farklı ülkeden katılacak olan diğer sporcularla milli takım adına yarışacak.

ÇORUM’DAN İLK DEFA MİLLİ BİNİCİ

Çorum’un binicilik dalındaki ilk ve tek milli sporcu unvanını kazanan Kaya ilimizi hem ulusal hem uluslarası alanda temsil etmeye devam ediyor. Çorum Valiliği ve Emniyet müdürlüğüne ziyarette bulunan Kaya, verdikleri desteklerden dolayı Çorum Valiliğine, Vali Mustafa Çiftçi’ye, İl Emniyet Müdürlüğüne ve Emniyet Müdürü Mehmet Gülser’e teşekkürlerini iletti. Kaya konuşmasında ayrıca hedefinin 160 Kilometrelik Dünya Şampiyonası olduğunu belirtti. Ziyarette milli sporcumuza başarılar dilendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.