ÇORUM TİME

ÇORUM’UN SANAYİ PROJELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan başkanlığında Çorum’un sanayi projelerini değerlendirmek için bir araya geldiler.

ÇORUM’UN SANAYİ PROJELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
113
22 Şubat 2021 - 8:23

Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Ercan Daşdan, Sayın Mustafa Gökgöz ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özbayram katıldı. AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un gelişmesine katkıda bulunacak sanayi projeleri üzerine istişarede bulunduklarını söyledi. Çorum’un geleceğinin şekillenmesinde etkili olacak projeleri önemsediklerini dile getiren Ceylan, Çorum’un tarım şehri olduğu kadar bir sanayi şehri de olduğuna dikkat çekerek, sanayi alanında yapılacak tüm projeleri destekleyeceklerinin altını çizdi.

Çorum’un sanayi alanında Anadolu Kaplanları olarak anıldığına dikkat çeken Ceylan, Çorum sanayicilerinin kendi öz sermayeleriyle kendi ihtiyaçlarını karşılayacak hale geldiğine vurgu yaptı. Çorum sanayisinin firmalar arasında işbirliği ve ortaklık kültürü sayesinde hızla geliştiğine değinen Ceylan, özellikler makine, toprağa dayalı sanayi ve gıda imalatı alanlarında ülke çapında marka olma yolunda hızla ilerlediğine işaret etti. Çorum sanayicilerini tüm sorunlarını yakında takip ettiğinin belirten Ceylan, bununla birlikte hızlı bir büyüme gösteren Çorum sanayisine katkı vermeye çalıştıklarını söyledi. Ceylan bugün gelinen noktada Çorum sanayisinin 138 farklı ülkeye ihracat yapan, fabrika kuran fabrikalarıyla 16 farklı sektörde faaliyet göstermektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.