ÇORUM TİME

ÇÖZÜM SÜRECİ PKK’YI GÜÇLENDİRDİ

ÇÖZÜM SÜRECİ PKK’YI GÜÇLENDİRDİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
09 Eylül 2015 - 12:50

Son Güncelleme: 9 Eylül 2015 12:50 orhan sakınmazÇorum Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz, Terör örgütü PKK ile çatışmaların yoğun olarak yaşandığı doğu illerinde şehit haberlerinin ard arda geldiğini söyledi…

Sakınmaz yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında; “Son iki günde Dağlıca’da 16 askerimiz ve Iğdır’da 14 polisimizin şehit edilmesiyle millet olarak acımız bir kez daha katlanarak büyüdü. Şehitlerimize Allah dan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz” dedi. Üç yıla yakın süredir hükümetin ‘Çözüm Süreci’ adı altında yürüttüğü tavizler dizisi sonucunda terör örgütün gücüne güç kattığını iddia eden Sakınmaz, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun da itiraf ettikleri gibi, etkili oldukları bölgelere tonlarca silah ve bomba takviyesi yaptı.O dönemde yığınak yapılan silah ve bombalar şimdi güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı hayattan koparıyor” şeklinde ifade etti.
“7 Haziran seçimlerinin ardından yeniden yükselişe geçen terör olaylarında yüze yakın asker polis ve sivil vatandaşımız şehit oldu” diyen Sakınmaz açıklamasına şöyle devam etti: “Hükümetin bu hatalarına rağmen kimsenin aklından hep birlikte olup yangını söndürmek geçmiyor. Türkiye’de farklı düşünceler değil birbirini kasten yanlış anlamalar savaşıyor. Türkiyede PKK terörü 3-5 yıllık bir mesele değil. Zaman kağıt kalem alıp küçük hesaplar yapma zamanı değildir. İşte tam da böyle bu ortamda Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdıran Milli Görüş Liderimiz Prof.Dr Necmettin Erbakan’ın Hocamızın Refah Partisi genel başkanı olduğu dönemde meclis kürsüsünden yaptığı bu konuşmayı milletimize bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. “Allah dan korkun bu kadar şehit sizi çarpar. Neden abileri böyle emrediyor. Siz çekiç gücü bu ülkede tuttukça ne bağımsızlıktan bahsedebilirsiniz nede milli menfaatleri koruyabilirsiniz. Bu bizim bütün haysiyetimizi kıran bir güçtür. Buranın hakimiyeti Amerikadır diyen bir güçtür. Şahsiyetli bir politikanın işi bu gücü geldiği yere geri göndermektir. Bu terör olaylarında yapılanlar hiç bir şey değildir.
Biz böyle değildik 1400 yıl tek bir vücut halindeydik vücutlarımızı birbirimize siper ettik. Çünkü bizi Müslüman kardeşliği birbirimize bağlıyor bu politikadan vazgeçildiği için ırkçı materyalist politikalara sapıldığı için şimdi bu ülke felaketin içine gelmiştir. Bakınız sizin açmazınız şuradadır, siz bu işi halledemezsiniz insanların kendi ananelerini ve örflerine göre yaşamak en tabii insan hakkıdır ana dilini konuşur çocuklarına öğretir. Bunları önlerseniz zalim olursunuz ama siz bugün öyle bir noktadasınız ki eğer bu hakları o bölgede yaşayan kardeşlerimize verecek olursanız dış güçlerin etkisiyle Türkiye bölünmeye gidiyor vermeyecek olursanız meseleyi çözemiyorsunuz. Siz açmazdasınız. Halbuki bize gelince biz arkadaşımıza, arkadaş sen kürtçe konuşmak istiyorsun. Öyle mi ne konuşacaksın söyle bakalım. Efendim ateistlik konuşacağım ülkeyi böleceğim. O zaman kürtçe konuşsan bile zararlısın sen. Ne konuşacaksın Müslüman kardeşliği birlik beraberliği istersen Ugandaca konuş ben senin alnından öpeyim.” Biz saadet partisi çözüm olarak önerimiz önce dış güçlerden ve Türkiyede ki üslerinden kurtulalım, 1400 yıl tek vücut olmuş ümmet şuuruyla İslam kardeşliğini ve birliğini tesis edelim. Kurulmak istenen Büyük İsrail projesine hep beraber engel olalım asla ama asla kardeşliğimizi unutmayarak provokasyonlara gelmeyelim. Şehitlerimize Allah dan rahmet, Milletimize baş sağlığı diliyoruz.”şeklinde açıklamada bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ