ÇORUM TİME

DEV YATIRIM ÇORUM’U UÇURUR

Çorum’un başarılı işadamlarından Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın otomotiv devi Volkswagen Grubu’nun (VW) Türkiye’ye yatırımı konusundaki çabası ve teklifi Ekonomist Dergisine konu oldu.

DEV YATIRIM ÇORUM’U UÇURUR
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
29 Haziran 2019 - 12:36

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2019 12:29 Son günlerde Almanya merkezli otomotiv devi Volkswagen Grubu’nun (VW) Türkiye’ye yatırım yapacağı haberleri gündemde sıklıkla yer almaya başladı. VW, bu yılın başında Avrupa’daki emisyon sınırlamasına bağlı olarak Almanya’daki fabrikalarında elektrikli araç üreteceği için Doğu Avrupa’da yeni bir fabrika kurup, benzin/dizel versiyonların bu fabrikada üretileceğini açıklamıştı. Basında çıkan haberlere göre VW Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess, Manisa tarafında fabrika yatırımı için Türkiye’ye ziyaretlerde bulundu. 1,3 milyar Euro bütçeli, 4-5 bin kişiye istihdam sağlayacak yatırımın 2022’de faaliyete alınması hedefleniyor.

YATIRIMI ÇORUMLULAR İSTİYOR

İşte bu yatırım için Manisa’ya rakip çıktı. Çorum iş dünyası, bu yatırımı şehirlerine çekebilmek için en üst düzeyde temaslarda bulunmaya başladı. Çorum merkezli, ağırlıklı altın rafinerisi, kuyumculuk ve döviz piyasaları olmak üzere yıllık 75 milyar TL iş hacmine sahip Ahlatcı Holding, bölgede Doğuş Grubu’nun da iş ortaklığını yapıyor. Doğuş Otomotiv’in çatısı altındaki VW çatısı altındaki araçların satışını yapıyor.

ERDOĞAN MERKEL’LE GÖRÜŞECEK

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve iş ortağımız Doğuş Grubu’nun kanalıyla VW Grubu’na çağrıda bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan konuyu Almanya Başbakanı Merkel’e de aktaracak. VW Grubu’nu yatırım için Çorum’a davet ediyoruz” diyor. İlgili yatırım için Çorum’da 1,1 milyon metrekare bir arazi tahsis edilebileceğini söyleyen Ahlatcı, gerekirse bu araziyi kendisinin satın alıp Alman VW Grubu’na verebileceğini aktarıyor. Ahlatcı, “Yeter ki onlar Çorum’a fabrika yapmayı kabul etsinler” diyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
6 ADET YORUM YAPILDI
Kezban yenge 29 Haziran 2019 / 16:12

İnsallah batar bu ahlatci ahl yapti butun herkez ac issiz ancak tuketime yonelik is yapiyor insallah olnaz

Gülcan 29 Haziran 2019 / 16:16

Ins olur vatanımıza hangısı hayırlıysa o olsun

Gülcan sarı 29 Haziran 2019 / 16:17

Vatanım guzel vatarım kendı yagında kavruldu mıllet vekıllerı bı boha yaramadı

Nur Hayat 29 Haziran 2019 / 19:36

İnşallah olur.Çorum en iyisine layık.

Corum belediye gsk 30 Haziran 2019 / 08:19

Keşke böyle yatırımların yanı sıra Çorum belediyesi gençlik spor kulübüne de sponsor olsa önca emek boşa gidiyor klüp sıkıntı da belediye sorun çıkartıyor emeklerin karşılığı bu olmamalıydi. Yazık

Selami öncül 30 Haziran 2019 / 13:03

İnşallah.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ