ÇORUM TİME

ENGELSİZ YAŞAM DERNEĞİNE YENİ BİNA

Çorum’da geçtiğimiz yıl kurulan Çorum Engelsiz Yaşam Derneği’nin hizmet binası törenle açıldı.

ENGELSİZ YAŞAM DERNEĞİNE YENİ BİNA
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
15 Haziran 2019 - 12:14

Son Güncelleme: 15 Haziran 2019 12:14 Çorum’da geçtiğimiz yıl kurulan Çorum Engelsiz Yaşam Derneği’nin hizmet binası törenle açıldı. Kısa adı ÇEY-DER olan Çorum Engelsiz Yaşam Derneği, düzenlenen törenle yeni binasına kavuştu. 9 Nisan 2018 tarihinde Ertuğrul Kazak başkanlığında kurulan Çorum Engelsiz Yaşam Derneği, bundan böyle faaliyetlerini Büyük Zafer Çarşısı Kat:3 No:147 adresinde sürdürecek. Açılış törenine; Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, CHP İl Başkan Vekili Güngör Atak, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Yıldız Bek, CHP Merkez İlçe yöneticileri, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Uğur Demirer ile çarşı esnafı ve davetliler katıldı. Açılışa katılan davetlilere teşekkür eden Çorum Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Ertuğrul Kazak, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“ENGELLİLER İÇİN YENİ BİR YAŞAM PENCERESİ AÇACAĞIZ”

Çorum’da yaşayan engellilere yeni bir yaşam penceresi açmak, engellilerin sosyal hayata aktif olarak katılmasını sağlamak, engellilerin sesi olmak, aralarında dayanışma kurmak ve paylaşımda bulunmak için yola çıktıklarını anlatan Dernek Başkanı Ertuğrul Kazak, ÇEY-DER’in aktif olarak sosyal hayatta var olmaya çalıştığını vurguladı.
Kazak; “Engellilerin yaşadığı sorunların mevcut olduğu her yerde, her ortamda, sorunlarımızı çözmek için varlığımızı göstermeye çalışıyoruz. Muhataplarımız, kamu yöneticileri, yerel yöneticiler, kamu kurumları, işletmeler, özel iş yerleri ve birlikte yaşadığımız Çorum’da yaşayan tüm engelli kardeşlerimizi, engelli yakınlarını ve engelli gönüllülerini, derneğimize davet ediyoruz. Birlikteliğimiz gücümüzü, gücümüz ise sorunlarımızın etkin bir şekilde çözülmesini sağlayacaktır. Mücadele azmimiz ve kararlılığımız, hiç bir engel tanımaz” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ