ÇORUM TİME

ERDOĞAN’IN PROGRAMINI AGAH KAFKAS ORGANİZE ETTİ

ERDOĞAN’IN PROGRAMINI AGAH KAFKAS ORGANİZE ETTİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
12 Eylül 2013 - 16:31

Son Güncelleme: 12 Eylül 2013 16:31 AW000691Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 14 şehir hastanesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, şehir hastanelerinin 11 yıl önceki hayali olduğunu söyledi. Erdoğan, temeli atılan hastanelerin sadece bulundukları illere değil, diğer şehirlere de hizmet vereceklerini ifade etti.
Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Sağlık Bakanlığı Kamu-Özel İşbirliğiyle Gerçekleştirilecek Şehir Hastaneleri Projesi’nin tanıtım ve imza törenine katılan Başbakan Erdoğan, yaptıkları bazı yatırımların yatırımların yargı tarafından engellendiği için geciktiğini ifade etti. Erdoğan, “Bugün burada, 14 şehir hastanesinin, yani 24 bin 407 hasta yatağı kapasiteli 79 hastane ve bir halk sağlığı kurumunun inşasına aynı anda start veriyoruz. Bu 14 ilimizde kurulacak hastaneler, sadece bu şehirlerimize değil, çevrelerindeki diğer şehirlere de hizmet verecekler. Bizzat bunlara ‘şehir hastanesi’ adını vereceğiz. Bunların bir işlevi olacak. Çevre şehirlere de bunlar hizmet verecek. Şimdi 14 ilimize şehir hastanesi inşa ediyoruz, ancak 24 ilimiz bundan istifade edecek. Kısacası bugün, sağlıkta yeni ve tarihi bir dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Tıpkı kentsel dönüşümler gibi. Bizlere ilkleri yapmak yaraşır. Biz ilklerle övündük. AK Parti iktidar olarak ilklerin temsilcisi olmuştur. Hastane kavramına yeni bir boyut kazandırıyoruz. Şehir hastaneleri projesi, esasen bu kardeşinizin 11 yıl önceki hayaliydi.” diye konuştu.

SAGLIK BAKAN YARDIMCISI KAFKAS, EVDE SAGLIK HIZMETINI INCELEDIPROGRAMI AGAH KAFKAS ORGANİZE ETTİ

Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen 15 Şehir Hastanesi Projesinin imza törenini Sağlık Bakan Yardımcısı Hemşerimiz Agâh Kafkas organize etti. Kafkas, “Sağlık hizmetlerinde artık dünyanın tercih ettiği ülkeyiz. Türkiye yüksek standartlarda kaliteli hizmet veren tesislere kavuşuyor. Kişi ve toplum sağlığının korunmasında, geliştirilmesinde ve hastaların tedavi edilmesinde de önemli rol alan projelere imza atıldı” dedi.

650 YATAKLI HASTANENİN İMZA TÖRENİ YAKINDA

Projesi imzalanan şehir hastaneleri şunlar; Adana Şehir Hastanesi, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Elazığ Şehir Hastanesi, Gaziantep Şehir Hastanesi, İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, Kayseri Şehir Hastanesi, Mersin Şehir Hastanesi, Yozgat Şehir Hastanesi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Konya Şehir Hastanesi, Manisa Şehir Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi, Kocaeli Şehir Hastanesi, Isparta Şehir Hastanesi… Çorum’a yapılacak 650 yataklı devlet hastanesi içinde önümüzdeki günlerde yine diğer illerle birlikte imza töreni yapılması bekleniyor.

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ