ÇORUM TİME

ESNAF DEVLETTEN PRİM DESTEĞİ BEKLİYOR

Çorum Aşağı Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren esnaf, SSK ve Bağ-Kur primlerinin yüksekliğinden yakınarak, pandemi sürecinde işlerin tamamen düştüğünü, sosyal güvenlik primlerini ödeyemediklerini, bu konuda devletin desteğini beklediklerini bildirdi.

ESNAF DEVLETTEN PRİM DESTEĞİ BEKLİYOR
313
28 Ağustos 2020 - 14:21

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Aşağı Sanayi esnafını ziyaret ederek sorun ve talepleri hakkında bilgi aldı. SSK ve Bağ-Kur primlerinin çok yüksek olduğunu, pandemi sürecinde de işlerin yarı yarıya düştüğünü, sosyal güvenlik primlerini ödeyemediklerini anlatan esnaf, “Genç yaşımızda bile primleri ödeyemiyorsak, yaşlılık dönemimizde ne yapacağız? İşlerimiz bu süreçte yüzde 50 oranında düştü. Hem iş yok, hem primler yüksek” dediler. Aşağı Sanayi esnafı ayrıca eğitim süreci uzun olduğundan dolayı velilerin çocuklarını çırak olarak göndermediğini, çırak yetiştirmekte zorluk çektiklerini ifade ederek, kalifiye eleman yetiştirilmesi için meslek liselerinin yaygınlaştırılmasını ve bu tür liselere önem verilmesini talep ettiler. CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ise ödenemeyen sosyal güvenlik primlerinin yeniden yapılandırılması, faizlerin silinmesi ve primlerin yarısının devlet tarafından ödenmesi için girişimlerde bulunacaklarını, sorun ve talepleri Genel Merkez’e ileteceklerini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribot