ÇORUM TİME

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ OTOBÜSLERDEN ŞİKAYETÇİ

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ OTOBÜSLERDEN ŞİKAYETÇİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
01 Aralık 2014 - 12:41

Son Güncelleme: 1 Aralık 2014 16:35 DSC_0020

DSC_0041

Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cafer Eker ve Başkan Yardımcısı Zeki Dilmen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer’e ziyaret gerçekleştirerek, halk otobüslerinden yararlanamadıklarından yakındı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer’e yapılan ziyarete  Şehit Aileleri Dernek Başkanı Cafer Eker, Başkan Yardımcısı Zeki Dilmen, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sadık Demirkut, Mevlüt Özçiftçi, Müslüm Erdoğmuş, Medet Erdemir ve Nurettin Kaya katıldı.

Başkan Eker, Dinçer’e Çorumlu şehitlerin yer aldığı bir dergi hediye etti. Ziyarette Alaca Şehit Aileleri Dernek Başkanı Cafer Eker, Dinçer’e halk otobüslerinde yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Kendilerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen şehit yakını kartlarıyla halk otobüslerini ve toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilmeleri için seyahat kartı verildiğini, her şehit yakınına artık yeni tip kimlik kartı tahsis edildiğini ancak Çorum’daki halk otobüslerinde bu kimlik kartını kabul etmediklerini dile getirdi.

Kendilerine bakanlık tarafından verilen ücretsiz seyahat kartlarının Türkiye’nin her yerinde geçerli olmasına rağmen Çorum Halk Otobüslerini kullanmak için Belediyenin şehit ailelerinden yeniden Çorum Belediyesi tarafından verilmiş otobüs kartı çıkarma zorunluluğu istediğini söyleyen Eker, Çorumlu şehit aileleri olarak, kendilerinin bunu çıkarabileceğini ancak şehir dışından gelen bir şehit yakınının halk otobüslerinden bu uygulama ile yararlanamayacağını kaydederek bu sorunun acilen çözüme kavuşturulması gerektiğini belirterek Dinçer’den yardım istedi.

Ali Dinçer’de kendisine yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek şehit ailelerini ilgilendiren her sorunu kendi sorunları olarak gördüklerini ve konuyla yakından ilgileneceklerini dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ