ÇORUM TİME

HAYALİ FATURA İLÇEYİ KARIŞTIRDI!

Çorum’un Mecitözü İlçesinde bir aboneye fazladan 50 ton su ücreti yazılıp daha önce tahsilatı yapılan eski borçların tekrar faturaya yansıtılması üzerine vatandaş belediyeden şikayetçi oldu.

HAYALİ FATURA İLÇEYİ KARIŞTIRDI!
4.133
07 Eylül 2020 - 18:03

Edinilen bilgiye göre, Çorum’un Mecitözü Belediyesi bir süre önce ilçede akıllı su sayacına geçilmesi için çalışma başlattı. Ancak, yasal bir zorunluluk olmadığı için bazı aboneler 550 TL tutarındaki akıllı sayaç uygulamasına geçmek istemedi. İddialara göre, akıllı su sayacına geçmek istemeyen bazı abonelerin su faturalarına “kasıtlı” olarak 50 tona kadar fazladan su ücreti yazıldı. Durumu fark eden bir abone, kendisine 50 ton fazladan su ücreti yazıldığını belirledi. Belediye, ayrıca aynı abonenin faturasına daha önceden tahsilatı yapılan eski alacaklarını ikinci kez tekrar yazdı. Yaşanan bu durum üzerine vatandaş Mecitözü Belediyesi hakkında CİMER’E şikayette bulundu. Mecitözü Belediyesi, kontörlü sistemde suyu peşin ve önden satacağı için belediye kasasına buradan önemli miktarda gelir elde etmeyi amaçlıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Mustafa Yücesoy11 Eylül 2020 / 00:17

Bizede aynısını yaptılar Allah a bırakıyorum

paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribotpaykwik satın al