ÇORUM TİME

HİTİT HOLDİNG

HİTİT HOLDİNG
1.983
25 Temmuz 2013 - 16:44

Hitit Şirketler Grubu, 1970’li yıllarda Çorum ilinde perakende mağazacılık ile ticari faaliyetlerine başlamıştır. Yatırımlar daha sonra tuğla fabrikası ile büyümüş, kuyumculuk ve inşaat sektöründe konut üretimi ile devam etmiştir. Grubumuz Çorum, Antalya, İstanbul, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde ticari faaliyetlerine perakende ve inşaat sektöründe devam etmektedir. 1997 yılında perakende sektöründe Hitit Moda Tasarım Mağazacılık Giyim Mücevherat San.Tic.Ltd.Şti., Hitit Gold Kuyumculuk ve Mücevherat San. ve Tic. A.Ş., Hitit Ayakkabı Saat Mücevherat Turizm İnşaat Petrol San. ve Tic. Ltd. Şti. Ünvanları altında şirketleşirken, Finans piyasaların da Hitit Döviz ve Altın Ticareti A.Ş. şirketi oluşturulmuştur. 2000’li yıllardan itibaren oluşturulmuş olan “Şirketler Grubu” şirket yönetim modelinden holding yönetim modeline geçilerek 2010 yılında Hitit Holding A.Ş. kurulmuştur. Hitit Holding A.Ş. faaliyet alanlarını İnşaat, parakende/mağazacılık ve döviz alım-satımı.olmak üzere üç ana başlık adı altında toplamıştır.

Grup bünyesinde oluşturulan ‘Yapı Endüstrisi Bölümü’ İnşaat sektöründe faaliyetlerini sürdüren iki şirket ve bir iştirak şirket’ e sahiptir. Yapı Endüstrisi tanımı altında Hitit Mesken ve Yapı Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş.. kendi yatırımlarıyla oluşturduğu konut projeleriyle üretimine devam etmektedir. HDT Teknik Enerji İnşaat Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. ise inşaat taahhüt grubu olarak konumlandırılmıştır. Türkiye’de ve uluslararası alanlarda, enerji yatırımlarını geliştirme ve inşaat taahhüt alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Grup bünyemizde yer alan Ada Kıbrıs Ltd. Şti turizm sektöründe yatırımlar yapmak için kurulmuş ve ilk projesi olan 5 yıldızlı otel inşaatına Kıbrıs Bafra bölgesinde devam etmektedir. Ada Kıbrıs Ltd. KKTC merkezlki bir şirkettir.
Grup şirketlerimiz içerisinde, perakende sektöründe “mağazacılık” adı altında faaliyet gösteren şirketlerimiz, uluslararası markaların franchisingleri ile ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Hitit Moda Tasarım Mağazacılık Giyim Mücevherat San.Tic.Ltd.Şti. bünyesinde Vakko ve Vakkorama markaları ile geniş kapsamlı mağazacılık faaliyetleri sürdürülmektedir. Hitit Gold Kuyumculuk ve Mücevherat San. ve Tic. A.Ş. ana franchisingi Altınbaş Pırlanta ve Mücevharat grubudur. Aynı zamanda mücevherat mağazalarımızda Maurice Lacroix, Tag Heuer, Tissot, Vertu gibi uluslararası markaların da satışı yapılmaktadır. Diğer Grup şirkletimiz Hitit Döviz ve Altın Ticareti A.Ş. ise döviz piyasalarında, döviz alım-satım işlerine devam etmektedir. Hitit Döviz ve Altın Ticaret A.Ş. aynı zamanda tüm grubun finansal risklerinin yönetiminde aktif rol almaktadır.
Sürekli iyileşen ve profesyonelleşen kadrolarıyla kendini geliştiren Grubumuz her geçen gün yeni yatırım arayışlarına devam ederek faaliyet gösterdiği sektörlerde söz sahibi olmaya, yön belirleyici olmaya devam edecektir. Ulusal düzeydeki faaliyetlerini uluslararası pazarlara –özellikle Avrupa Birliği üye ülkelerine- taşımak amacında olan grubumuz bu yoldaki ilk adımını Hollanda’dan başlayarak atmıştır.

Hitit Holding A.Ş. orta ve uzun vadeli stratejik hedeflerini gerçekleştirebilmek, sürekli ve istikrarlı bir büyüme trendini koruyabilmek için gruba özel stratejik planlara sahiptir. KCK merkezli bir şirkettir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.