ÇORUM TİME

HİTİT ÜNİVERSİTESİ 100 BİN KİŞİYE TANITILDI

HİTİT ÜNİVERSİTESİ 100 BİN KİŞİYE TANITILDI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
06 Ocak 2014 - 17:36

Son Güncelleme: 6 Ocak 2014 17:36 hitit üniversitesi (3)Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “Son 2,5 ay içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen eğitim fuarlarında üniversitemiz yaklaşık 100 bin kişiye tanıtıldı” dedi.
Alkan, yazılı açıklamasında, üniversitenin tanıtım etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin birçok bölgesinde faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirterek, yapılan çalışmaların amacına ulaştığına inandığını ifade etti.
24 Ekim – 27 Aralık 2013 tarihleri arasında Kayseri, Trabzon, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, İstanbul, Mersin ve Adana’da düzenlenen “Educaturk Yükseköğretim Fuarları”na katıldıklarını dile getiren Alkan, şunları kaydetti:
“Son 2,5 ay içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen eğitim fuarlarında üniversitemiz yaklaşık 100 bin kişiye tanıtıldı. Bu fuarlarda üniversitemiz toplam 97 bin 986 öğrenciyle buluştu. ‘En Özel Devlet Üniversitesi’ sloganıyla öğrenci odaklı bir üniversite olmayı hedef edinen üniversitemiz, 2013-ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre kontenjanlarını yüzde 100 dolduran 20 üniversiteden birisidir. Üniversitemizin tercih edilirliğinin daha da artması için bu tanıtım faaliyetlerini önemsiyoruz. ” “Önüne büyük hedefler koyarak ‘Marka Şehirde, Dünya Üniversitesi’ olma yolunda tüm paydaşları ile emin adımlarla ilerleyen Üniversitemizin daha da güçlenmesi için gayret ediyoruz” ifadelerini kullanan Alkan, birçok devlet ve vakıf üniversitesinin de katıldığı eğitim fuarlarında, Hitit Üniversitesi’nin “En Özel Devlet Üniversitesi” adıyla etkinliklerde yer aldığını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ