ÇORUM TİME

HİTİT ÜNİVERSİTESİ TANITIMINI FARKLILAŞTIRDI

HİTİT ÜNİVERSİTESİ TANITIMINI FARKLILAŞTIRDI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
13 Temmuz 2015 - 11:26

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2015 11:50 1

2

3

4

Ulusal ve uluslararası çerçevede tanınırlığını artırmak, farkındalık oluşturmak üzere tanıtım etkinliklerine büyük önem veren Hitit Üniversitesinin 5 yıldır yoğun bir şekilde yapmış olduğu tanıtım faaliyetleri bu sene de yeni tanıtım mecralarıyla devam ediyor.

“En Özel Devlet Üniversitesi” ve “Marka Şehir, Dünya Üniversitesi” sloganı ile şu ana kadar lise tanıtım günleri, ulusal ve uluslararası eğitim fuarlarına katılım, ulusal gazete ilanları, çeşitli televizyon ve radyo programları ile birlikte web ve görsel medyada da tanıtım çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Bu kapsamda Hitit Üniversitesi son olarak, Çorum’da ve pek çok ilimizde yer alan billboardlar aracılığıyla ve bu sene ilk kez İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de uygulanan Metro ve Açıkhava Reklamları ile bu şehirlerin en yoğun bölgelerinde görsel medya aracılığıyla tanıtım faaliyetlerinde bulunuyor.

Hitit Üniversitesinin, belirlemiş olduğu büyük hedeflerine tüm paydaşlarından aldığı güçle birlikte mensuplarının yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve beraberinde yapılan etkin tanıtım faaliyetleri ile büyük bir hızla ilerlemektedir. Hedef kitlemiz olan öğrencilerle buluşma ve Üniversitemizin hak ettiği yere ulaşmasında büyük öneme sahip olan bu organizasyonlar ile etkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilirken, gerek ulusal gerekse uluslararası alanda tanınırlığımız da her geçen gün artmaktadır.

Üniversite yapmış olduğu yapısal değişiklikler ve farkındalık oluşturma çalışmaları her anlamda olumlu sonuçların alınmasını sağlamıştır. Ülkemizde her ilde en az bir devlet üniversitesi bulunması ve öğrencilerin bir şekilde bir üniversiteye girme düşüncesinin yerini farklı yaklaşımlara bıraktığı günümüzde, artık kontenjanların %10-15’lik kısımları boş kalmaktadır. Bu gerçeğe karşın üniversitemizin doluluk oranları (bir başka deyişle öğrencilerimiz açısından tercih edilme oranımız) her geçen artmaktadır. 2010 Yılında %90.7 olan Lisans doluluk oranımız, 2014 yılı itibariyle %99.4’e, Önlisans doluluk oranı %78.3’den % 91.5’e toplamda ise %84.4 olan doluluk oranımız %95.1’e ulaşmıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ