ÇORUM TİME

HİTİT’DE HAVACILIK EĞİTİMLERİ BAŞLAYACAK

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Meslek Yüksekokulunda “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği” programı hakkındaki toplantıda öğretim elemanlarıyla bir araya geldi.

HİTİT’DE HAVACILIK EĞİTİMLERİ BAŞLAYACAK
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
22 Ocak 2018 - 10:38

Son Güncelleme: 22 Ocak 2018 10:38 Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, istihdam odaklı bölüm açma anlayışıyla açtığımız bölümlerden biri olan “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği” programına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çağın gerektirdiği eğitim-öğretim yaklaşımlarını göz önünde tutarak, istihdam odaklı yeni programlar açmayı çok önemsediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, dünyadaki teknolojik gelişmelere bağlı olarak ulusal ve uluslararası düzeyde hareketliliğin arttığını ve bu bağlamda havacılık sektörünün de ön plana çıktığına dikkat çekerek büyük bir istihdam alanına sahip olan “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği” programını açtıklarını vurguladı. Söz konusu bölümle birlikte dünyada ve Türkiye’de bu programın havacılık sektöründeki önemine değinerek ilgili bölümden mezun olan öğrencilerin kolaylıkla istihdam edildiklerini ve Üniversite bünyesinde bu programdan mezun olan öğrencilerin de aldıkları eğitimle, havacılık sektöründe hakkıyla Üniversiteyi temsil edeceklerini söyledi.

Uygulamalı eğitimle “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği” programının önemi üzerinde duran Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, tüm Üniversitemizde uygulamaya geçilecek 3+1 Modeli’yle tüm öğrencilerimizin alanlarıyla ilgili daha mezun olmadan sektörlerinde, mesleki hayatlarına en iyi şekilde hazırlanacaklarını dile getirdi. Bu kapsamda, binlerce mezun öğrencinin kendi alanlarında farkı olacağını, sahip oldukları bilgi ve becerileriyle öne çıkacaklarını ifade eden Prof. Dr. Alkan, ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezinde bulunan ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından eğitim ve demonstrasyon amaçlı kullanılmak üzere Üniversiteye hibe edilen Cessna 185 Tipi Uçağın uygulama alanında kullanılması için MYO Kampüsü’ne yerleştirildiği bilgisini de paylaştı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı öğrencilerinin Temel Uçak Bilgisi, Seyrüsefer ve Yardımcıları, Harekât Performans gibi derslerinde kullanılarak öğrencilerin farkındalığını arttırmak amacıyla konuşlandırılan Cessna 185 Tipi uçağın içerisindeki göstergeler, kumanda ve kontrol teçhizatları mevcut olup öğrenciler tarafından aktif olarak incelenebilecek. Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bölümle ilgili her türlü desteklerinden dolayı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Ferhat Kılıç’a, İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu’na ve Karataş Otomotiv’in sahibi iş adamı Tuncay Karadaş’a teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ