ÇORUM TİME

HİTİT’E DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

HİTİT’E DESTEK VERMEYE HAZIRIZ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
05 Ağustos 2015 - 9:45

Son Güncelleme: 5 Ağustos 2015 09:45 REKTÖR ALKAN?DAN Z?RAAT KATILIM BANKASI GENEL MÜDÜRÜ ARSLAN?A Z?YARETHitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Dünyada faizsiz finans sisteminin büyük bir hızla gelişerek büyüdüğünü, bütün dünyada 2003 yılında toplam büyüklüğü 200 milyar dolar olan faizsiz finans sisteminin 2014 yılında 2 trilyon doları aştığını, 2018 sonunda da uluslararası kuruluşların tahminlerine göre 3.4 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağını ifade eden Prof. Dr. Reha Metin Alkan, sektörle sadece Müslüman ülkelerin sermayesiyle kurulmuş İslami finans kuruluşlarının değil, dünyanın en büyük bankaları ve finans kuruluşlarının da sistemle yakından ilgilendiğini ve buradan pay almaya çalıştığını belirtti.
Prof. Dr. Alkan, 150 yılı aşan geçmişiyle ülkemizin ilk milli bankası olan Ziraat Bankası’nın, yine bu konuda öncü bir rol üstlenerek kısa bir süre önce faaliyetlerine başladığını, böylelikle sadece Türkiye’de değil, bölgesinde de katılım bankacılığına güç katacağına inandığını kaydetti.

ZİRAAT KATILIM BANKASINDAN HİTİT’E DESTEK

İİBF Bankacılık ve Finans Bölümü başta olmak üzere, Meslek Yüksekokullarında yer alan bu alan ile ilgili bölümlerde bulunan konusunun uzmanı öğretim elemanlarınca finans sektörünün her alanında yeni çalışmalar yapacaklarını söyleyen Alkan, 21-24 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecek olan 19. Finans Sempozyumuna Genel Müdür Arslan’ı davet etti.
Hitit Üniversitesi olarak finans alanında her türlü ortak çalışmaya hazır olduklarını açıklayan bu konuda Ziraat Katılım Bankası’nın desteklerini de beklediklerini sözlerine ekledi.
Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Arslan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversitenin hızla büyüdüğünü görmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Hitit Üniversitesi’ne her düzeyde destek vermeye de hazır olduklarını belirterek, başarılar diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ