ÇORUM TİME

İÇME SUYU ŞEBEKESİ DEĞİŞTİRİLDİ

Çorum Belediyesi Binevler 3. Caddeyi baştan sona yeniliyor. Caddenin içmesuyu ve kanalizasyon hatlarıyla asfalt ve tretuvarları da tamamen yenilenecek.

İÇME SUYU ŞEBEKESİ DEĞİŞTİRİLDİ
1.061
03 Eylül 2020 - 15:57

Binevler sakinlerinden gelen talepleri anında değerlendirdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şehrin tüm bölgelerinde alt ve üstyapı çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini vurguladı. Binevler 3. Cadde sakinlerinin özellikle içmesuyunda yaşanan tazyik sorununu çeşitli defalar dile getirdiğini ve bölgenin asfaltının yenilenmesi hususunun da gündemde olduğunu belirten Başkan Aşgın, “Teknik ekibimiz yaptığı değerlendirme ile bu bölgedeki çalışmaları programlarına aldı ve hemen çalışmalarına başladı. Ekonomik ömrünü tamamlamış ve yeni sisteme uyum sağlamayan 550 metre uzunluğundaki asbestli boruları yeni nesil polietilen borularla değiştirerek bölgenin içmesuyu şebekesini tamamen yeniledik. Parsel bağlantılarını da yaparak burada altyapı ile ilgili sorunu ortadan kaldırmış olduk.” dedi.
Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından caddenin asfaltını da yenileyeceklerini belirten Başkan Aşgın, “550 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğindeki caddemizin asfaltını tamamen yenileyeceğiz. Binevler sakinlerine ve Çorum’umuza hayırlı olsun.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribot