ÇORUM TİME

ÇORUM’UN YENİ EĞLENCE MEKANI

Çorum’da enerji üretimi ve sulama amacıyla kurulan Obruk Barajı turizm alanında gelecek vadediyor. Baraj bölgenin adeta kaderini değiştirdi.

ÇORUM’UN YENİ EĞLENCE MEKANI
93.621
09 Ağustos 2015 - 20:05

Çorum’da ikinci bir Alaçatı’nın temelleri atıldı. Bundan sonra su sporları denildiği zaman Çorum, Oğuzlar ve Obruk Barajı akla gelecek. Şu ana kadar duymadıysanız, gitmediyseniz, görmediyseniz mutlaka bir fırsatını bulup yolunuzu Oğuzlar’a düşürün. Çorum’da enerji üretimi ve sulama amacıyla kurulan Obruk Barajı, turizm alanında da gelecek vadediyor. Baraj, su sporları, balıkçılık, kıyı tesisleri ve piknik alanları gibi projelerle turizme açıldı. İskilip ile Oğuzlar ilçesi arasındaki vadiye kurulan Obruk Barajı ve Hidro Elektrik Santrali (HES), 32 kilometrelik uzunluğu ile bölgenin adeta kaderini değiştirdi.
Obruk Barajı Çorum Obruk (10)İSTER PİKNİK YAP, İSTER BALIK TUT

Devlete 1 milyar liraya malolan Obruk Barajı’ndaki su seviyesi her geçen gün yükselirken, 661 milyon metreküp su toplayan havzanın manzarası da görenleri kendine hayran bırakıyor. Çorum, Oğuzlar, İskilip ve çevre ilçelerde yaşayan çok sayıda vatandaş, hafta sonlarında baraj kenarına akın ederek hem piknik yapıyor, hem de balık tutuyor.
Obruk Barajı Çorum Obruk (21) MUHTEŞEM DOĞAL MANZARASI VAR

Oğuzlar ilçe halkı geçimini ceviz, pirinç yetiştiriciliği, tahıl çeşitleri, küçük çapta hayvan besiciliği, azda olsa arıcılık gibi işlerden sağlıyor. İlçe sınırlarından geçen Kızılırmak ise ilçeye hayat veriyor. Obruk barajıyla birlikte ilçede muhteşem doğa manzaraları oluştu.
obruk barajı altınkoz (7) obruk barajı altınkoz (6) Obruk Barajı Çorum Obruk (22) obruk barajı altınkoz (2)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Recep Kara28 Ağustos 2015 / 13:12

Harika helal olsun sizle beraber emeği geçen herkese Başarılar dilerim.

casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribot