ÇORUM TİME

Jandarma’dan önemli bilgilendirme!

Çorum İl Jandarma Komutanlığı, başta Alzheimer rahatsızlığı bulunan yaşlı vatandaşlar olmak üzere zaman zaman 50 yaş ve üzeri vatandaşların kaybolduğuna dair ihbarlar alındığını bildirerek, kaybolan şahısların en kısa sürede bulunması için uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Jandarma’dan önemli bilgilendirme!
933
01 Ekim 2021 - 11:11

Jandarmadan yapılan açıklamada; şahsa ait “adı-soyadı, ilçesi/köyü ve aile irtibat numarasının” bulunduğu künye levhası/bileklik bulundurulmasının, kaybolma olaylarının önlenmesi ve kaybolan yaşlı vatandaşların kısa sürede bulunması için önem arz ettiği belirtildi. Açıklamada şu bilgiler verildi: “Özellikle 50 yaş ve üzeri yaşlılarımızın çeşitli sebeplerle evlerinden ayrılarak kaybolmalarının önlenmesi ve kaybolmaları halinde, kolluk kuvvetleri ve aileleri tarafından kayıp şahsın en kısa sürede bulunması önem arz etmektedir. Çorum İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, son 5 yıllık dönemde, 50 yaş ve üzeri 37 vatandaşımızın kaybolduğu yönünde ihbar alınmış olup, vatandaşlarımızın genelde gün içerisinde, arazide mantar toplama, gezinti vb. sebeplerle evlerinden uzaklaştıkları, yakınlarının aramalarına rağmen bulunamadığı, gece geç saatlerde havanın kararması ve hava şartları nedeniyle de arama çalışmalarında zorluklar yaşandığı tespit edilmiştir.

Başta Alzheimer rahatsızlığı bulunan yaşlı vatandaşlarımızın kaybolmasını önlemek amacıyla aileler tarafından; Daha önce kaybolup/bulunan yaşlıların arazide tek başına bırakılmaması, Yakınlarını sürekli gözetim altında bulundurmaları, Kaybolan şahsın yerinin tespit edilebilmesi amacıyla akıllı saat vb. teknolojik imkanlardan faydalanılması, Şahsa ait “Adı-Soyadı, İlçesi/Köyü ve Aile İrtibat Numarasının” bulunduğu künye levhası/bileklik bulundurulması, kaybolma olaylarının önlenmesi ve kaybolan yaşlı vatandaşlarımızın aileleri ve kolluk kuvvetleri tarafından kısa sürede bulunmasına yardımcı olacağı değerlendirilmektedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.