ÇORUM TİME

KAFKAS, BAKANLA ESNAF ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

KAFKAS, BAKANLA ESNAF ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
03 Mart 2014 - 16:10

Son Güncelleme: 3 Mart 2014 16:10 KAFKAS, BAKAN'LA ESNAF TURU YAPTISağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Gümüşhane’nin Torul ilçesinde entegre hastane açılışına katıldı.
Kafkas, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile birlikte ilçede esnaf ziyareti yaparak halkla buluştu. Esnafın sorunlarını dinleyen Bakan Işık ile Kafkas, Ak Parti’nin 2003 yılından bu yana Türkiye’ye yaptığı hizmetleri ve gelinen noktayı anlattı.
Kafkas, Torul ilçesi ziyareti öncesi Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde de incelemelerde bulundu.
Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası açılışına katılan Kafkas, “Türkiye’nin 10 yıl önceki sağlık hizmetlerini hepimiz biliyoruz. Türkiye’de 600 bin ambulans vardı. Tek ortak yanları, depolarının boş olmasıydı. Eğer hastanı bir yere sevk edeceksen, depoya mazotu koyacaksın, hastanı o şekilde nakil ettireceksin. Paran yoksa hastanı sevk edemiyordun. Bugün Türkiye’nin 3 bin 600 ambulansı var. Ambulans helikopter, uçak ve tekneleri var. Kimseden bir kuruş para isteyen de yok. Eskiden helikopter ambulansı filmlerde görüyorduk” dedi.
Gümüşhane ziyaretinin ardından Tokat’ın Reşadiye ilçesinde Reşadiye Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katılan Kafkas, “Bugün burada olmaktan çok mutluyuz. 30 Mart yerel seçimler öncesi Türkiye önemli bir dönemeçten geçiyor. Bize muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız, diye bir şeyler öğretirlerdi. İdealimiz oydu. Bir gün muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız. Muasır medeniyet dedikleri de her halde Kaf Dağı’nın arkasındaydı, yolu yoktu, izi yoktu, kimsede ulaşamazdı. Allah’a şükürler olsun ki muasır medeniyet dediklerini biz sağlıkta aştık. Avrupalılar bize geliyorlar; ‘Bu kadar az para ile bu kadar iyi sağlıkta memnuniyeti nasıl veriyorsunuz? Bu hizmeti nasıl veriyorsunuz?’ diye soruyorlar. Dünya Sağlık Örgütü diyor ki, ‘Türkiye sağlıkta bir model ülkedir. Türkiye’nin sağlık hizmetindeki modelini herkes ülkesine örnek olarak götürmelidir.’Nereden nere geldik. Avrupa’nın en ucuz ilacını biz alıyoruz, 17 ülke de Türkiye’yi referans göstererek ilaç şirketleri ile pazarlık yapıyor. Bugün Iğdır’ın valisiyle yeşil kartlısı aynı sağlık hizmetini alıyor. Bunun için dünya devleri Tayyip Erdoğan’dan rahatsızlar. Sadece Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu değil, Türkiye ile hesabı olan herkes Erdoğan’dan rahatsız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ