ÇORUM TİME

KARATAŞ, OSMANCIK’I GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

KARATAŞ, OSMANCIK’I GELECEĞE HAZIRLIYORUZ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
02 Mayıs 2015 - 14:44

Son Güncelleme: 2 Mayıs 2015 14:44 2

Küllük Tepesi Park ÇAlışması (4)

WP_20150430_16_52_12_Pro

WP_20150430_16_55_21_ProOsmancık Belediyesi tarafından “Osmancık’ı Geleceğe Hazırlıyoruz” sloganıyla hazırlanan projelerden birisi hayata geçiriliyor. D-100 Karayolu kenarındaki Osmancık Devlet Hastanesi yanında bulunan Küllük Tepesinde 10 dekarlık alana kafeterya, çocuk parkı, spor alanı ve yeşil alanlardan oluşan park yatırımına başlandı.

Belediye Başkanı Hamza Karataş “Osmancık’ı Geleceğe Hazırlıyoruz” sloganıyla bir dizi projenin yatırıma dönüştürüleceğini söyledi.

İlçede devlet destekli büyük yatırımların ihale sürecinin tamamlanarak çalışmalara başlandığını hatırlatan Karataş, Osmancık Belediyesinin öz kaynaklarıyla yapılması planlanan 70 dekarlık Kent Park Projesi ve Şehirler Arası Terminal Projesinin de yer aldığı sosyal projelerden ilki olan Küllük Tepesi Park Projesinin temelinin atıldığını belirtti.

D100 Karayolu kenarında ilçenin imajına yakışır bir sosyal alan inşa edildiğini belirten Karataş “Yeni Osmancık Devlet Hastanesinin yanında bulunan Küllük Tepesinde yaklaşık 10 dekarlık bir yeşil alan düzenlemesi yapıyoruz. Burası uluslararası D100 Karayolunun kenarında yer alan göz önündeki bir alan. Dolayısıyla ilçemizin imajını yansıtan önemli bir yer. İçerisinde kafeterya ve dinlenme alanları olan, çocuk oyun parkı ve spor alanları olan, yürüyüş yolları olan, çoğunlukla ağaçlandırılmış yeşil alanlardan oluşan bir çevre düzenlemesi yapıyoruz. Bu çalışma bu güne kadar ilçemizde yapılmış en büyük yeşil alan yatırımıdır. Çalışma tamamlandığında buradaki D100 Karayolu kenarında ilçemizin imajını yansıtır bir alana kavuşmuş olacağız. Mahalle sakinlerimiz ile birlikte gerek D100 Karayolundan geçen vatandaşlarımız gerekse Osmancık Devlet Hastanesine gelen hemşerilerimiz böyle güzel bir alandan yararlanmış olacak.” dedi.

Başkan Karataş, yaklaşık 70 dekarlık Kent Park ile Şehirler Arası Otobüs Terminalinin de projelendirme aşamasının tamamlandığını ve yatırım hazırlıklarının devam ettiğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ